Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2021, 21:08

autor: Iltutmiś

Minionki rozrabiają w Minecraft; dziś premiera nowego DLC

W grze Minecraft zapanuje jeszcze więcej chaosu. Od dzisiaj można kupić DLC, które wprowadza Minionki, Gru i resztę bohaterów znanych z zabawnych animacji Illumination.

W SKRÓCIE:
  • Minecraft otrzymał DLC wprowadzające do gry bohaterów z filmów o Minionkach.
  • W dodatku możemy połączyć siły z popularnymi Minionkami i powalczyć o tytuł największego superzłoczyńcy w świecie Minecrafta.
  • Rozszerzenie na Rynku Minecrafta wyceniono na 1340 monet.

Minecraft niedawno otrzymał eksperymentalny snapshot, w którym możemy się zapoznać z wczesną wersją nowego generatora terenu, nadchodzącą w drugiej części aktualizacji Caves & Cliffs szykowanej na końcówkę tego roku. Dzisiaj zaś na oficjalnej stronie gry ogłoszono premierę DLC powstałego na skutek współpracy Mojang Studios z Illumination – wytwórnią filmów animowanych odpowiedzialną za serię filmów o Minionkach.

Minions x Minecraft to kolejne DLC, które wprowadza do tego popularnego sandboxa bohaterów reprezentujących inne marki. Dzięki wcześniejszym dodatkom tego typu mogliśmy spotkać postacie ze świata Sonica czy Ben 10. Nowe rozszerzenie zaś pozwala spędzić pełne radości chwile z byłym superzłoczyńcą Gru, Lucy i ich córeczkami. Oczywiście wszechobecne są w nim również tytułowe Minionki – znane z humoru żółte stworki służące bohaterom. Nie brakuje też filmowych przeciwników naszych ulubieńców – DLC zawiera Vectora, El Macho czy członków grupy superzłoczyńców Vicious 6.

Minionki rozrabiają w Minecraft; dziś premiera nowego DLC - ilustracja #1

DLC pozwala na rywalizację z przeciwnikami Gru, w której pomogą nam filmowi bohaterowie. Każda z postaci posiada własny zestaw umiejętności, a z trailera możemy wywnioskować, że w grze pojawiły się także znane z animacji pojazdy. Ponadto do walki posłużą nam filmowe gadżety, możemy też wybierać w wielu strojach dla Minionków.

Minionki rozrabiają w Minecraft; dziś premiera nowego DLC - ilustracja #2

Dodatek można zdobyć na Rynku Minecrafta za 1340 monet, podobnie jak pozostałe DLC powstałe w wyniku współpracy Mojang Studios z innymi firmami. Zakup powinien stać się możliwy lada chwila.