Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2021, 09:52

Minecraft otrzymał DLC z okazji 30-lecia serii Sonic

Seria Sonic kończy w tym roku 30 lat. Z tej okazji przygotowano specjalne DLC do Minecrafta, które pozwala wcielić się w superszybkiego jeża i sprawdzić swoje umiejętności na kilku specjalnych, losowo generowanych planszach.

W SKRÓCIE:
  • Minecraft otrzymał DLC z okazji 30-lecia serii Sonic.
  • Niebieskim jeżem pokierować możemy na losowo generowanych mapach przypominających kultowe lokacje znane z japońskiej serii.
  • DLC pozwala również na sterowanie innymi bohaterami, takimi jak Kolczatka Knuckles, Amy Rose i Shadow.

Sonic kończy właśnie 30 lat. Premiera gry Sonic the Hedgehog odbyła się bowiem w czerwcu 1991 roku. Rocznica tego kalibru to doskonała okazja do hucznego świętowania. Gracze, którzy chcą uczcić urodziny naddźwiękowego jeża mogą zrobić to w innej grze, a mianowicie w Minecrafcie.

Popularny sandbox otrzymał właśnie DLC, dzięki któremu możemy całkowicie odmienić grę. Nowa zawartość pozwala na wcielenie się w Sonica i zmierzenie z losowo generowanymi mapami inspirowanymi kultowymi lokacjami z japońskiej serii. Po drodze zbieramy znane wszystkim fanom serii pierścienie oraz stawiamy czoła groźnym robotom.

DLC pozwala również na rywalizację ze znajomymi z wykorzystaniem dodatkowych bohaterów. W grze oprócz Sonica wcielić się możemy bowiem w Kolczatkę Knuckles, Amy Rose i Shadowa. Każda z postaci dysponuje innymi umiejętnościami, które pozwolą nam uzyskać przewagę nad rywalami.

To jednak nie jedyna forma świętowania 30-lecia Sonica w Minecrafcie. Już niedługo udostępniony zostanie specjalny serwer, który pozwoli graczom na wzięcie udziału w wielu minigrach związanych z Sonikiem. Ponadto postać niebieskiego jeża odblokujemy nawet nie posiadając DLC. Został on bowiem udostępniony za darmo.

Dodatek zakupić możecie na Rynku Minecrafta za cenę 1340 Minecoins. Informacje na temat specjalnego serwera zostaną już niedługo opublikowane na oficjalnej stronie gry na Twitterze.