Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2021, 09:57

Quake Remaster w drodze? id Software tworzy Project 2021B

Dzięki australijskiej agencji ratingowej wiemy, że id Software pracuje nad Project 2021B. Wiele osób spekuluje, że chodzi tu o remaster pierwszej części serii Quake.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:
  1. id Software pracuje nad Project 2021B,
  2. wzmianka o grze pojawiła się na stronie australijskiej agencji ratingowej,
  3. spekuluje się, że będzie to remaster pierwszego Quake’a,
  4. to inna gra niż Project 2021A, który odkryto kilka miesięcy temu.

Bazy danych agencji zajmujących się przyznawaniem kategorii wiekowych są często wyśmienitym źródłem informacji o niezapowiedzianych produkcjach. Najnowszym tego przykładem stała się grupa Australian Classification Board. Na jej stronie odnaleziono wzmiankę o nowej grze studia id Software, czyli autorów cyklu Doom.

Pozycja figuruje w bazie danych pod tymczasowym tytułem Project 2021B. Tym samym nie wiadomo dokładnie, czym jest ta produkcja. Wiemy jedynie, że trafi na wiele platform, zaoferuje elementy sieciowe i będzie zawierała brutalne sceny, co nie jest żadnym zaskoczeniem biorąc pod uwagę, kto ją tworzy. Warto dodać, że jest to odrębna produkcja od Project2021A, który wypatrzono na stronie Australian Classification Board w styczniu tego roku.

Wiele osób podejrzewa, że wspomniany Project2021A jest wersją VR gry Doom Eternal. Co ciekawe, ta produkcja otrzymała kategorię wiekową R18+, podczas Project 2021B oceniono łagodniej - otrzymał klasyfikację M. To dwa stopnie niżej niż R18+, gdyż pomiędzy nimi jest jeszcze MA15+.

Niektórzy gracze spekulują, że Project 2021B ma związek z marką Quake. Kilka dni temu obchodziła ona 25. urodziny, więc to dobra okazja do przypomnienia graczom o tym cyklu. Możliwe więc, że chodzi o remastera pierwszej części lub kolekcję kilku odświeżonych odsłon serii. Te klasyczne pozycje mają bardzo prostą grafikę jak na współczesne standardy, więc przemoc w nich nie szokuje tak bardzo, co mogłoby tłumaczyć kategorię M.

Warto również przypomnieć, że kilka dni temu pojawiły się spekulacje, według których id Software pracuje nad nową odsłoną Quake’a, w której grywalną postacią będzie kobieta. Może więc chodzić o tę właśnie grę. Remastery starszych odsłon byłyby również dobrym sposobem na wzbudzenie zainteresowania marką przed wydaniem kontynuacji. Fani od wielu lat rozwijają własne ulepszone wersje „jedynki”, czego owocem są takie projekty jak DarkPlaces czy QuakeSpasm, ale oficjalne wydanie zostałoby ciepło przyjęte, zwłaszcza że wypuszczono by je najpewniej także na konsole.

  1. id Software - strona oficjalna