Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2021, 12:23

autor: Entelarmer

Quake powróci w „zrewitalizowanej edycji”? Panel na QuakeCon potwierdzony

Bethesda przypadkiem zdradziła ciekawą informację na temat imprezy QuakeCon at Home. Tegoroczna, sieciowa edycja wydarzenia uwzględni panel, w trakcie którego będzie mowa o „zrewitalizowanej” wersji Quake'a.

W ostatnich miesiącach pojawiły się plotki o możliwym powrocie serii Quake. Te pogłoski może potwierdzać harmonogram tegorocznego QuakeConu podany przez firmę Bethesda. Plan wydarzenia obejmował panel, w trakcie którego Jerk Gustafsson ze studia Machines Games miał dyskutować z Johnem Linnemanem na temat dziedzictwa Quake’a, ale też „dodatkowej zawartości […] stworzonej na potrzeby tej odnowionej [w oryg. revitalize – przyp. autora] edycji”. Ów fragment został już usunięty z oficjalnej strony imprezy, aczkolwiek sam panel (zaplanowany na 20 sierpnia na godzinę 16:30 czasu polskiego) nadal figuruje w rozpisce.

Quake powróci w „zrewitalizowanej edycji”? Panel na QuakeCon potwierdzony - ilustracja #1
Źródło: Bethesda (via Wayback Machine).

Słowo „rewitalizacja” jest tu wyjątkowo niejasne. Owszem, można być wielkim optymistą i już zacząć świętować reboot serii. Jednakże wzmianka o „dodatkowej zawartości” dla „tej edycji” sugeruje raczej nowe wydanie którejś z poprzednich odsłon. Niewykluczone, że w istocie chodzi o projekt w stylu Doom 64, pierwotnie wydany na konsoli Nintendo 64, ale minimalnie odświeżony i wypuszczony rok temu na nowszych platformach. Fakt, że skasowany opis mówił o „Quake’u”, bez żadnych cyferek lub podtytułów, wskazuje, iż najpewniej mowa o pierwszej części cyklu.

Niestety, na razie nie sposób powiedzieć coś więcej na temat przyszłości serii. Pozostaje czekać na oficjalne (i nieskasowane) informacje. QuakeCon At Home rozpocznie się w czwartek 19 sierpnia. Przypominamy też o trwającej wyprzedaży na gry wydane przez Bethesdę, która zakończy się 24 sierpnia.

  1. Oficjalna strona studia id Software
  2. Oficjalna strona serii Quake