Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2017, 13:15

autor: MiqT

Pudel – pierwszy polski czołg w World of Tanks

Zgodnie z zapowiedziami studia Wargaming.net dzisiaj do gry trafił Pudel – maszyna będąca prekursorem polskiego drzewka rozwoju. Czołg możecie nabyć w sklepie Premium w trzech zestawach cenowych. Dodatkowo przy współpracy z firmą COBI Wargaming.net wypuściło zestaw klocków, którego tematem jest wspomniana maszyna.

Pierwszy raz o Pudlu gracze World of Tanks mogli usłyszeć na początku tegorocznych wakacji. Dzisiaj Wargaming.net spełnia swoją obietnicę i wprowadza do gry pierwszy reprezentujący polskie drzewko technologiczne czołg średni VI poziomu - Pz.Kpfw. V Panther Ausf. G zwany Pudlem vel Magdą. Wraz z czołgiem do gry trafili również polscy załoganci, inskrypcje oraz racje bojowe, którymi są kromki chleba ze smalcem. Maszynę można zakupić w sklepie Premium, zaś do wyboru są trzy zestawy:

  • Pudel – Standard w cenie 64,70 zł (zawiera pojazd Pudel oraz miejsce w garażu);
  • Pudel – kompletny zestaw w cenie 106,37 zł (zawiera pojazd Pudel, miejsce w garażu, wyszkoloną załogę, 1500 sztuk złota, konto Premium na 30 dni, dodatkowe misje na czołg oraz rezerwy osobiste);
  • Pudel – najlepszy zestaw w cenie 170,21 zł (zawiera pojazd Pudel, miejsce w garażu, wyszkoloną załogę, 8000 złota, misje dodatkowe na czołg oraz rezerwy osobiste).

Premierze czołgu w World of Tanks towarzyszy również promocja, jaką przygotowali twórcy wraz z firmą COBI. Do sprzedaży trafił specjalny zestaw klocków z Magdą w roli głównej. Model składa się z 450 elementów i ma wymiary 11cm wysokości, 12,5cm szerokości i 28,5cm długości. Zestaw można kupić za 129,90 zł.

Data 2 sierpnia nie została wybrana przypadkowo na premierę nowego pojazdu. Maszyna ta jest odwzorowaniem prawdziwego czołgu Pz.Kpfw. V Panther Ausf. G, który został właśnie w tym dniu, jako jeden z dwóch tego typu pojazdów, przejęty przez polskich żołnierzy podczas powstania warszawskiego. Nazwa Pudel pochodzi od pseudonimu poległego w boju podporucznika Tadeusza Tyczyńskiego, lecz załoga zwykła nazywać zdobyczną maszynę Magdą.

Pojazd, jak i samo polskie drzewko technologiczne, są bardzo wyczekiwane przez polskich graczy. Maszyna na pewno znajdzie swoich nabywców, zwłaszcza wśród naszej rodzimej społeczności. Warto jednak zastanowić się, czy kupowanie wirtualnego czołgu oraz zestawu klocków aby na pewno jest odpowiednią formą uczczenia 73. rocznicy powstania warszawskiego, w ramach obchodów którego Pudel trafił do gry World of Tanks.