Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2018, 13:57

autor: Movis

PUBG – wyciek danych ze śnieżną mapą Dihor Otok

Kopacze danych z Reddita dotarli do ukrytych w plikach strzelanki PUBG nowości. Dowiedzieliśmy się, jak z lotu ptaka wygląda śnieżna mapa Dihor Otok, oraz o kolejnych układach dynamicznej pogody z nocą i szkwałem. Zagadką jest tryb Conquest, a w grze odnaleziono też ładunki C4, nowy pojazd oraz model tarczy balistycznej.

Śnieżna mapa rzeczywiście pokryta jest w większości białym puchem. - PUBG – wyciek danych ze śnieżną mapą Dihor Otok - wiadomość - 2018-09-12
Śnieżna mapa rzeczywiście pokryta jest w większości białym puchem.

Znacznych rozmiarów łatka #21 do strzelanki PUBG od pewnego czasu szaleje na serwerach testowych. Zwykli gracze mieli już nieco czasu na zaznajomienie się z nią, ale pojawiło się także kilka ciekawych szczegółów odkrytych przez kopaczy danych. Tym razem „samorodki” dostarczył użytkownik serwisu Reddit o ksywce Ruskalaka, który zapewnił zdjęcia terenu śnieżnej mapy, modele budynków, kod zwiastujący parę mechanizmów unikalnych dla tego terenu walk oraz materiały przedstawiające nieobecne jeszcze w grze gadżety i przedmioty kosmetyczne (pełny album znajdziecie tutaj).

Śnieżna mapa Dihor Otok

Jeśli wierzyć wewnętrznym nazwom plików, to mająca zadebiutować jeszcze w tym roku „snow map” będzie nazywała się Dihor Otok (niektórzy sugerują jej położenie w okolicy Himalajów). Wedle porównań nanoszących jej siatkę na inne mapy, zimowa arena ma być nieco mniejsza od oryginalnych terenów 8x8km, lecz większa od Sanhok (4x4km). Wcześniejsze wspominki autorów o rozmiarach rzędu 6x6km wydają się więc potwierdzone.

Zabudowanie jest dość różnorodne, a rzeka zamarza na północy. - PUBG – wyciek danych ze śnieżną mapą Dihor Otok - wiadomość - 2018-09-12
Zabudowanie jest dość różnorodne, a rzeka zamarza na północy.

Biały puch okrywa większość terenu rozgrywki od północy, a rzeka dzieli wyspę na część zachodnią i wschodnią. Na obwodzie pola walk widoczne są liczne lokacje portowe, a głębiej na lądzie rozciągają się większe miasta i rozłożyste aglomeracje mniejszych budynków. W centrum mapy wbity w łańcuch górski wydaje się port kosmiczny, co potwierdza dodatkowo wykopany model wielkiej rakiety, opisanej znacznikiem „Cosmodrome”. W plikach widnieją też nazwy DinoPark, Villa, Town, Cement Factory and Castle.

Te dane wydają się potwierdzać, że zapowiadana w zeszłym roku adriatycka mapa i „snow map” obiecana już w 2018 r. to ten sam projekt. Wedle dodatkowych informacji teren ma być nękany bardziej ekstremalnymi warunkami pogodowymi, wykorzystującymi system dynamicznej pogody. Spodziewać się można co najmniej ograniczających widoczność burz śnieżnych (w grze oznaczono „squall”, czyli często niosący ze sobą deszcz lub śnieg szkwał).

Tryb nocny, wydarzenie Conquest, C4, Volkswagen Garbus i nowe skórki?

Oprócz zmrożonego pola bitwy dataminerom udało się odkryć parę interesujących szczegółów na temat systemów i dodatków. Pliki gry wspominają o rozgrywkach toczących się w ciemności (specjalny, „nocny” model pogody). Co więcej, inni wskazują na istnienie trybu gry Conquest, polegającego na przejmowaniu i utrzymywaniu konkretnych punktów na mapie. Poniżej można zaś sprawdzić model ładunku wybuchowego C4, który byłby niezłym dodatkiem do stałego arsenału granatów. Niestety, przedmiot może być też jedynie elementem wydarzenia czasowego, podobnie jak odkryty niegdyś pistolet na flary. Internauci donoszą też o istnieniu pojazdu inspirowanego klasycznym „garbusem”, czyli Volkswagenem Beetle.

C4 umożliwiłoby zakładanie niezłych pułapek. - PUBG – wyciek danych ze śnieżną mapą Dihor Otok - wiadomość - 2018-09-12
C4 umożliwiłoby zakładanie niezłych pułapek.

Gratką dla miłośników przedmiotów kosmetycznych jest zaś obszerna galeria ubrań oraz malowań broni. Niektóre skórki wydają się zwiastować kolejną skrzynkę sygnowaną przez streamera Shrouda, widoczna jest też m.in. bluza z logiem Xbox oraz purpurowa skórka na spadochron. Grafiki samych lootboxów wskazują także na nową skrzynię Twitch Prime (niebieska z logo samolotu) oraz dwa pakiety strojów pokroju Escape Set 1 i 2 (te można było wylosować lub zakupić osobno za pomocą mikrotransakcji).

Wraz z odkrytą w plikach gry tarczą balistyczną wydaje się, że większość obietnic PUBG Corp. na 2018 rok i parę dawnych pomysłów społeczności fizycznie znajduje się już w grze. Pozostaje pytanie, kiedy można się spodziewać ich wprowadzenia.

  1. Oficjalny subreddit PUBG