Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2017, 14:26

autor: Movis

PUBG – nowe skrzynki tylko z kosmetyką; ekskluzywna broń i pojazd w Peru

Grudzień to pracowity czas dla deweloperów strzelanki Playerunknown's Battlegrounds. Autorzy zapowiedzieli kolejną broń i terenówkę, dostępne jedynie na nowej mapie, która ma pojawić się na piątkowej gali The Game Awards. Changhan Kim zapewnia zaś, że skrzynki w PUBG nigdy nie będą pay-to-win.

Twórcy niezwykle popularnej strzelanki battle royale Playerunknown's Battlegrounds dwoją się i troją, by dotrzymać grudniowego terminu premiery pełnej wersji produkcji na PC. Równo za tydzień ma się też odbyć debiut tytułu na konsoli Xbox One. Przygotowując się do wielkiego kamienia milowego w pracach nad grą firma PUBG Corp. zapowiedziała parę kolejnych intrygujących dodatków, które mają się znaleźć w łatce 1.0. Co więcej, twórcy uspokajają też fanów w sprawie skrzynek z łupami.

Ekskluzywna broń i pojazd na mapie Peru

Wielkimi krokami zbliża się gala The Game Awards, na której gracze mają po raz pierwszy zobaczyć w ruchu nową mapę, umieszczoną na słonecznych peruwiańskich ziemiach. Fani zdecydowanie powinni zaznaczyć w kalendarzu noc z czwartku na piątek (start 8 grudnia o 2:30 czasu polskiego). Okazuje się, że pierwsza rozgrywka z pustynnego terenu walk to nie koniec niespodzianek. Za pomocą oficjalnego konta na Twitterze autorzy zapowiedzieli dwie nowości, które będzie można zdobyć wyłącznie podczas rozgrywek w Peru.

Dla tych co lubią rozwiązywać porachunki z bliska. - PUBG – ekskluzywna broń i pojazd w Peru; nowe skrzynki tylko z kosmetyką - wiadomość - 2017-12-05
Dla tych co lubią rozwiązywać porachunki z bliska.

Pierwszą z nich jest widoczna powyżej broń – obrzyn. Skrócona wersja dwulufowej śrutówki ma być dostępna w kolejnej turze testów, ale już sama fotografia rozbudza wyobraźnię. Zwykle shotguny traktowane są w grze jako broń długa, jednak gracze szybko porzucają je dla karabinów i snajperek. Co jeśli – ze względu na swoje kompaktowe wymiary – obrzyn mógłby być noszony w pistoletowej kaburze, zapewniając graczom niezłą alternatywę do starć w budynkach, przy jednoczesnym zachowaniu broni do walk na długie dystanse?

Powyższa informacja częściowo potwierdza wcześniejszy wyciek, z którego dowiedzieliśmy się dodatkowo o planach dodania do gry klasycznego karabinu Winchestera, ogromnego rewolweru Chiappa Rhino (potencjalnie zasilanego nową amunicją magnum .44) oraz pistoletu na flary. Tu zobaczycie wycięte z gry modele tych broni.

4x4 przyda się na wydmach. - PUBG – ekskluzywna broń i pojazd w Peru; nowe skrzynki tylko z kosmetyką - wiadomość - 2017-12-05
4x4 przyda się na wydmach.

Drugi dodatek także był spodziewany już od jakiegoś czasu. Jest to rodzaj samochodu terenowego, przypominający nieco UAZ-a z pierwszej mapy. Pustynna terenówka także została wykopana z plików gry. Trzeba przyznać, że pierwotny model został znacząco poprawiony przed oficjalną publikacją.

Skrzynki PUBG nigdy nie będą wpływać na rozgrywkę

Halina, ty znowu w tym? Rozumiem, że ta mini była droga, ale… - PUBG – ekskluzywna broń i pojazd w Peru; nowe skrzynki tylko z kosmetyką - wiadomość - 2017-12-05
Halina, ty znowu w tym? Rozumiem, że ta mini była droga, ale…

Z innych wieści, regularni gracze powoli zaczynają nudzić się garderobą zapewnianą w dostępnych obecnie skrzynkach kosmetycznych. Jeden z czołowych designerów gry – Changhan Kim – zapewnił fanów podczas sesji pytań na wydarzeniu G-Star Global Game Exhibition w Korei, że kolejne stroje i dodatki kosmetyczne zmierzają do gry wraz z łatką 1.0. W świetle ostatnich kontrowersji z lootboxami dodał też, że nic, co zawodnicy w nich znajdą nie wpłynie na ich efektywność w rozgrywce. Po oficjalnej premierze gry zapewne pojawią się jednak skrzynie premium, za które zapłacimy prawdziwymi pieniędzmi a nie walutą wewnętrzną. Twórca mówił też na temat potencjału samouczka, działania czerwonej strefy i filozofii wprowadzania kolejnych broni do arsenału. Podsumowanie wypowiedzi znajdziecie na oficjalnym forum.

Jako ciekawostkę na koniec prezentujemy intrygujący materiał z nagrywania dźwięków poszczególnych aut dostępnych w grze (w patchu 1.0 zawartych jest wiele usprawnień audio):

  1. Oficjalna strona gry Playerunknown’s Battlegrounds
  2. Playerunknown’s Battlegrounds – kompendium wiedzy
  3. Steam na kolanach – jak Playerunknown’s Battlegrounds skradło serca pecetowych graczy