Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2019, 15:34

autor: Froozyy

PUBG Mobile najbardziej dochodową grą mobilną w trzecim kwartale 2019 roku

Serwis SensorTower opublikował informacje o przychodach gier mobilnych w trzecim kwartale tego roku. Rynek produkcji na urządzenia przenośne urósł w porównaniu z poprzednim rokiem, a gracze coraz chętniej wydają pieniądze na ulepszenia czy też przedmioty kosmetyczne.

PUBG Mobile z największym przychodem wśród gier mobilnych w trzecim kwartale 2019 roku. - PUBG Mobile najbardziej dochodową grą mobilną w trzecim kwartale 2019 roku - wiadomość - 2019-10-11
PUBG Mobile z największym przychodem wśród gier mobilnych w trzecim kwartale 2019 roku.

Mogłoby się wydawać, że rynek gier mobilnych jest nic nieznaczący. Jednak nie da się zaprzeczyć faktowi, iż z roku na rok rośnie on w siłę, a jego konsumenci coraz chętniej wydają swoje pieniądze.

Według informacji podanych przez portal SensorTower, całkowity globalny przychód brutto z gier mobilnych wzrósł o 20% (16,3 mld dolarów) w porównaniu do trzeciego kwartału poprzedniego roku (13,6 mld dolarów). Najwięcej pieniędzy wydali użytkownicy App Store – 9,8 mld dolarów – a gracze korzystający z Google Play 6,5 mld dolarów.

Jeśli zaś chodzi o liczbę pobrań gier, to wzrosła ona o 17,6% (z 9,5 mld do 11,1 mld). W tej kategorii króluje jednak Google Play, notując łącznie 8,7 mld zainstalowanych tytułów w trzecim kwartale 2019 roku. App Store ma ich „zaledwie” 2,4 mld.

Grą, która uzyskała największy przychód w tym kwartale, jest PUBG Mobile (496 mln dolarów). Znajdujące się za nią Honor of Kings zarobiło 377 milionów dolarów, a na trzecim miejscu podium stanęło Fate/Grand Order z zarobkiem w wysokości 354 milionów. Pokemon GO natomiast jest produkcją z największym przyrostem przychodu względem ostatniego roku – o 63% (308 mln dolarów). Wszystkie te tytuły bazują na modelu free-to-play, jednak w każdym z nich znajdziemy dodatkowe opcje płatności, takie jak przedmioty kosmetyczne, walutę czy też po prostu przyspieszenie progresu.

Grą z największą liczbą pobrań w trzecim kwartale 2019 roku jest Fun Race 3D (123 mln). Tuż za nią uplasowało się PUBG Mobile, a na trzecim miejscu niedawno wydane Mario Kart Tour, które w ponad tydzień pobrano aż 90 mln razy.

Jeśli interesują Was natomiast statystyki pobrań i zarobków aplikacji innych niż gry na urządzeniach przenośnych, zapraszamy do zapoznania się z naszym osobnym newsem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.