Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2021, 13:38

PUBG jako gra free-to-play? Darmowy tydzień może być testem twórców

Playerunknown's Battlegrounds może podążyć śladami Fortnite: Battle Royale. Twórcy potwierdzili darmowy tydzień z grą, co może być testem przed przejściem gry na model free-to-play.

Playerunknown’s Battlegrounds było de facto pionierem gatunku battle royale i wciąż cieszy się sporą popularnością. Niemniej nie da się ukryć, że gra stworzona przez studio Bluepoint najlepsze czasy ma dawno za sobą. Być może dlatego PUBG: Battlegrounds (bo najwyraźniej tak zwie się teraz produkcja) będzie dostępne za darmo. Przynajmniej przez najbliższy tydzień, aczkolwiek chodzą pogłoski, że ów bezpłatny okres to niejako test przed ewentualnym przejściem gry na model free-to-play.

O tym, jakoby twórcy PUBG szykowali się do udostępnienia gry za darmo, od dłuższego czasu mówi PlayerIGN, który zasłynął jako dataminer, ale ma na swoim koncie także garść doniesień na temat działalności firmy Krafton. Według internauty deweloperzy myśleli o modelu free-to-play już w 2019 roku, ale reakcja graczy na testy nie była taka, jakiej spodziewali się twórcy. Być może dlatego poprzestano na wydaniu PUBG Lite, które zresztą nie przetrwało nawet dwóch lat. Niewykluczone, że planowane zamknięcie serwerów „lekkiej” wersji gry również jest związane z planami udostępnienia za darmo pełnego wydania Playerunknown’s Battlegrounds w bliskiej przyszłości.

Darmowy tydzień z PUBG rozpocznie się we wtorek 10 sierpnia i potrwa do 16 sierpnia w towarzystwie innego wydarzenia. Mowa o współpracy z Blackpink, w ramach której otrzymamy elementy kosmetyczne inspirowane k-popowym zespołem, wliczając w to drobne zmiany na mapach oraz 38 przedmiotów dla graczy. Event rozpocznie się 8 sierpnia na PC oraz 12 sierpnia na konsolach i potrwa do 7 (PC) oraz 15 września (konsole).

  1. Oficjalna strona gry Playerunknown’s Battlegrounds
  2. Playerunknown’s Battlegrounds – poradnik do gry
  3. Recenzja gry Playerunknown’s Battlegrounds – PUBG to fenomen roku, ale nie gra roku

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej