futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 11 maja 2021, 12:21

autor: Bartosz Świątek

PS VR 2 z rozdzielczością 4K - nowy przeciek

Przeciek opublikowany przez serwis UploadVR sugeruje, że nowe gogle wirtualnej rzeczywistości od Sony będą wyświetlały obraz w rozdzielczości 4K. Otrzymamy też sporo interesujących funkcji i usprawnień.

W SKRÓCIE:

  1. PS VR 2 zaoferuje rozdzielczość na poziomie 4000 x 2040 (po 2000 x 2040 na oko);
  2. sprzęt ma obsługiwać technologie pozwalające na śledzenie oczu i wyostrzanie obrazu w miejscu, na które patrzymy;
  3. gogle będą też posiadały funkcję wibracji.

Portal UploadVR opublikował ciekawą informację na temat nowych gogli wirtualnej rzeczywistości od Sony, które będą współpracowały z konsolą PlayStation 5 – PS VR 2. Wygląda na to, że sprzęt zaoferuje rozdzielczość 4000 x 2040 (po 2000 x 2040 pikseli na każde oko, łącznie około 8,16 miliona), czyli nieco niższą od HP Reverb 2, ale wyższą od Oculus Quest 2.

Redaktorzy wspominanego serwisu spekulują, że dzięki technologiom Eye-tracking i Foveated Rendering (pierwsza pozwala śledzić ruch oczu, zaś druga dynamicznie zwiększać rozdzielczość w miejscu, na którym w danym momencie skupiamy wzrok), obraz oferowany przez PlayStation VR 2 będzie znacznie ostrzejszy od tego, do czego przyzwyczaiły nas obecne na rynku urządzenia.

Śledzenie ruchu gałek ocznych umożliwi również jeszcze większy poziom immersji, pozwalając np. na wiarygodniejsze animowanie oczu postaci w wirtualnym środowisku czy precyzyjniejsze rzucanie obiektami. Doświadczenia płynące z rozgrywki będą wzbogacane także przez wibracje – i to nie tylko w nowych kontrolerach, ale też w samym hełmie.

Zaletą tego urządzenia ma być również znacznie łatwiejsza konfiguracja – sprzęt nie będzie wymagał zewnętrznych kamer, bowiem położenie kontrolerów ma być śledzone przez sensory zamontowane na hełmie. Wszystko wskazuje na to, że aby rozpocząć zabawę trzeba będzie jedynie podłączyć gogle do PS5 kablem USB-C (hełm niestety nie będzie bezprzewodowy).

  1. PlayStation 5 – strona oficjalna