Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 maja 2021, 12:30

autor: Karol Laska

Gwiazda Strażników Galaktyki i Armii umarłych w obsadzie Na noże 2 Netflixa

Dave Bautista, gwiazdor takich hollywoodzkich hitów jak Strażnicy Galaktyki czy Armia umarłych, dołączył do obsady drugiej części kryminału Na noże produkowanej przez Netfliksa.

W SKRÓCIE:
  1. w kontynuacji filmu Na noże zagra Dave Bautista;
  2. produkcja dzieła ruszy już tego lata.

Od początku kwietnia wiemy, że Netflix wraz z Rianem Jonhsonem nakręcą dwa sequele uznanego kryminału komediowego pod tytułem Na noże. Film ten zyskał w 2019 roku, tuż po swojej premierze, wielką popularność, co niejednokrotnie potwierdzali internauci w wielu głosowaniach i ankietach. Kwestią czasu było kontynuowanie przygód ekscentrycznego detektywa Benoita Blanca, a i sam Daniel Craig był bardzo chętny do pozostania w tejże roli (jest to ciekawa odskocznia od epizodu w karierze, w którym to wcielał się w agenta 007).

Kolejna część Na noże skupi się na innej detektywistycznej sprawie, a więc Blanc będzie musiał odnaleźć się w gronie całkowicie nowych postaci. Należy więc skompletować nie lada obsadę aktorską, aby dorównać poziomowi oryginału. Serwis Deadline podał informację na temat pierwszego większego castingu. W filmie zagra Dave Bautista, czyli były wrestler, a w ostatnich latach hollywoodzka gwiazda uświetniająca swoją obecnością Strażników Galaktyki, Blade Runnera 2049, a niedługo Armię umarłych. Nie wiemy jednak, jakiego bohatera będzie miał okazję odegrać aktor.

Trzeba przyznać, że głośno ostatnio zrobiło się o tymże artyście. Prowadzi on dość aktywne życie medialne, a nie ukrywajmy – zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę w kinie blockbusterowym, choć nadal trochę brakuje mu do jego znajomego ekszapaśnika, Dwayne’a Johnsona. Angaż do Na noże nie może więc dziwić, a jedynie pokazuje, jaką pozycję wyrobił sobie w Hollywood Bautista.

Zdjęcia do filmu ruszą tego lata, a na produkcję obydwu następnych części Netflix wyłożył 400 milionów euro. Trudno więc mówić o potencjalnej dacie premiery Na noże 2, ale jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to być może obejrzymy dzieło jeszcze w następnym roku kalendarzowym.

  1. Na noże - felieton
  2. Strona internetowa filmu Na noże