Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 lipca 2020, 12:15

autor: Karol Laska

Co tam Marvel, ludzie chcą kontynuacji Na noże

Użytkownicy Twittera wyrazili jednogłośną opinię. Na noże 2 w reżyserii Riana Johnsona jest tytułem, na który czekają najbardziej. Nawet filmy superbohaterskie nie cieszą się podobną popularnością wśród internautów.

Co tam Marvel, ludzie chcą kontynuacji Na Noże - ilustracja #1
Oto wszyscy podejrzani filmu Na noże.

DiscussingFilm (85 tysięcy obserwujących) udostępnił na Twitterze posta zachęcającego kinomanów do wyboru trzech najbardziej oczekiwanych produkcji spośród szeregu propozycji. Lista tytułów była dosyć szeroka - znajdowały się na niej nadchodzące dzieła ze stajni MCU, czyli Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Spider-Man 3 i reboot Blade’a, a także reprezentanci DC Extended Universe tacy jak Black Adam czy Aquaman 2. To oczywiście nie wszystko. Do wyboru były także kontynuacje kultowych horrorów z serii Halloween oraz Krzyk, jak i spektakularne blockbustery pokroju Atomic Blonde 2 i Godzilla vs. Kong.

Grono całkiem zacne, choć wyniki zabawy okazały się zaskakujące (głosy zliczono na podstawie niemalże 2 tysięcy komentarzy). Niekwestionowanym zwycięzcą został sequel Na noże. Co prawda, kryminał Riana Johnsona zarobił na siebie po premierze oraz spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem fanów, ale mało kto przewidywał, że ewentualna druga część przyciągnie do siebie więcej oczekujących, aniżeli taki Marvel.

To na pewno dobra wiadomość dla całej branży, bowiem Na noże to jeden z najatrakcyjniejszych do oglądania filmów ostatniego roku. Więcej ciepłych słów o produkcji przeczytacie w naszym felietonie, w którym stwierdziliśmy zasadniczy brak wad recenzowanego dzieła. Największym plusem jest natomiast złożony scenariusz pełen interesujących postaci i trzymających w napięciu intryg, wzbogacanych zwrotami akcji.

Sequel ma odejść od losów rodziny Drynsdale i skupić się na kolejnej sprawie rozwiązywanej przez charyzmatycznego detektywa Benoit Blanca. Do jego roli ma powrócić Daniel Craig, który przyznaje, że znakomicie bawił się przy kręceniu oryginału. Za kamerą stanie po raz kolejny Rian Johnson, który chciałby wyrobić się z premierą na 2021 rok.