Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 maja 2021, 12:14

autor: Gabi

Wiedźmin - 2. sezon serialu już w „głębokiej” postprodukcji

Showrunnerka wiedźmińskiego serialu Netflixa potwierdziła, że 2. sezon jest już w „głębokiej” postprodukcji. Serial ma trafić na ekrany jeszcze w 2021 roku.

W SKRÓCIE:
  • showrunnerka serialu Wiedźmin, Lauren Hissrich, poinformowała, że 2. sezon znajduje się już w „głębokiej” postprodukcji;
  • prace na planie oficjalnie zakończyły się w kwietniu 2021 roku;
  • 2. sezon Wiedźmina zadebiutuje jeszcze w tym roku - dokładna data premiery pozostaje jednak nieznana.

Lauren Hissrich, showrunnerka serialu Wiedźmin Netflixa, pochwaliła się na Twitterze faktem, iż drugi sezon przygód Geralta i spółki jest już „głęboko” w postprodukcji. W praktyce oznacza to, że prace nad montażem, dźwiękiem czy efektami specjalnymi idą pełną parą, więc prawdopodobnie niebawem nadejdzie również wieść o tym, że 2. sezon Wiedźmina jest gotowy i grzecznie czeka na premierę. Ta ma się odbyć jeszcze w tym roku, jednakże wciąż nie podano dokładnego terminu wejścia serialu na ekrany.

Lauren Hissrich w swoim tweecie daje upust ekscytacji wywołanej pracą nad ostatecznymi szlifami drugiego sezonu Wiedźmina. Miejmy nadzieję, że owa euforia wiąże się ze zniecierpliwieniem przed pokazaniem fanom efektów pracy ponad 1200 osób, które spędziły na planie aż 158 dni, co w dzisiejszych pandemicznych realiach musiało być wyjątkowo wymagającym wyzwaniem.

Serial o Geralcie z Rivii i wielu innych niezwykle ciekawych (oraz tych niekoniecznie intrygujących) postaciach ukazał się na platformie Netflixa w grudniu 2019 roku i z miejsca podbił serca widzów z całego świata (choć do ideału mu trochę zabrakło). Z jednej strony wypełniając niszę fantasy (nieco opustoszałą po zakończeniu Gry o tron), z drugiej startując z bardzo dogodnej pozycji, wypracowanej dzięki silnej marce, co jest niewątpliwą zasługą Andrzeja Sapkowskiego oraz gier CD Projektu (lepiej nie wchodzić w dyskusję, kto przysłużył się bardziej), spodobał się większości widzów, uzyskując średnią ocen 7.6 na 10 wśród użytkowników serwisu Metacritic. Ów sukces pozwolił showrunnerce na puszczenie wodzy fantazji nieco dalej, niż początkowo planowała. Drugi sezon serialu będzie kontynuował historię, nadal opierając się na tomach wiedźmińskich opowiadań oraz pierwszej części sagi (być może też na kolejnych powieściach o Geralcie, o czym enigmatycznie wspomniała showrunnerka na poniższym wideo). Prace na planie oficjalnie zakończyły się w kwietniu bieżącego roku.

Wszystko wskazuje na to, że 2. sezon Wiedźmina ukaże się na Netflixie w 2021 roku. W dyskusjach dotyczących daty premiery najczęściej mówi się o grudniu - był to wszak miesiąc debiutu pierwszego sezonu przygód naszego ulubionego łowcy potworów. Oczywiście są to jedynie spekulacje, które zostaną zweryfikowane w momencie ogłoszenia oficjalnej daty premiery.