Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2020, 11:55

autor: Adrian Werner

Przyszłość Apex Legends to nie tylko battle royale

Deweloper ze studia Respawn Entertainment zdradził, że w przyszłości Apex Legends najpewniej otrzyma tryby rozgrywki inne niż battle royale. Zaprzeczył również, że Titanfall 3 znajduje się w produkcji.

W SKRÓCIE:
  • w przyszłości Apex Legends najpewniej otrzyma permanentne tryby niebędące wariantami battle royale,
  • autorzy mają zaplanowany rozwój gry aż do 12. sezonu,
  • Titanfall 3 nie znajduje się w produkcji,
  • mapa Olympus z 7. sezonu Apex Legends bazuje na poziomie z porzuconego Titanfalla 3.

Chad Grenier ze studia Respawn Entertainment udzielił ciekawego wywiadu serwisowi Eurogamer. Deweloper zdradził, że w przyszłości Apex Legends najpewniej przestanie być jedynie grą battle royale. Nie uściślił jednak, czy możemy spodziewać się innych trybów PvP, czy też może np. kooperacyjnego PvE, gdzie grupa graczy łączy siły przeciwko sztucznej inteligencji.

Grenier tłumaczy, że studiu udało się stworzyć galerię postaci, które gracze pokochali, więc twórcy ciągle zastanawiają się, co innego można by zrobić z tymi bohaterami. Jednym z przejawów tego są limitowane czasowo eksperymentalne tryby, ale w przyszłości możemy się spodziewać permanentnych nowości.

W wywiadzie Chad Grenier poinformował także, że Respawn Entertainment ma zaplanowany rozwój Apex Legends aż do 12. sezonu. Przypomnijmy, że najnowszym zapowiedzianym jest siódmy, który wystartuje 4 listopada tego roku.

Grenier odniósł się także do ciągle powracających plotek dotyczących Titanfalla 3. Niestety, tutaj nie mamy dobrych wieści dla fanów cyklu. Deweloper potwierdził, że obecnie nikt w Respawn Entertainment nie pracuje nad trzecią częścią serii.

Chad Grenier zdradził również, że Olympus, czyli mapa, która trafi do Apex Legends w siódmym sezonie, bazuje na pomysłach z poziomu tworzonego na potrzeby porzuconego Titanfalla 3.

Przypomnijmy, że 4 listopada nie tylko wystartuje siódmy sezon, ale równocześnie Apex Legends trafi wreszcie do serwisu Steam. Dzięki wstecznej kompatybilności gra będzie dostępna również na Xboksa Series X/S oraz PlayStation 5 od momentu premiery tych platform. Na razie twórcy nie są za to gotowi zapowiedzieć wersji przygotowanych specjalnie z myślą o konsolach nowej generacji.

  1. Oficjalna strona gry Apex Legends
  2. Apex Legends - poradnik do gry