Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2019, 17:21

autor: "Vergil"

Przeżyj jako ostatni lis na zdewastowanej Ziemi – Endling zapowiada się cudnie

Endling, czyli przygodowa gra akcji z elementami survivalowymi, w której wcielimy się w lisicę przemierzającą zniszczoną przez człowieka Ziemię, doczekała się klimatycznego zwiastuna. Poza tym dowiedzieliśmy się, że produkcja zmierza nie tylko na komputery osobiste, lecz również na konsole; niemniej, jeszcze sobie na nią poczekamy.

Hiszpański zespół Herobeat Studios opublikował klimatyczny zwiastun Endling, czyli przygodowej gry akcji wzbogaconej o wyraźnie zarysowane elementy survivalowe, w której wcielimy się w lisicę przemierzającą zdewastowaną Ziemię. Poza tym dowiedzieliśmy się, że premiera tej produkcji to wciąż odległy temat – na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xboksie One i Nintendo Switch ma się pojawić dopiero w 2021 roku.

Tym, co przede wszystkim zwraca uwagę w Endling, jest oprawa graficzna. Dzięki wykorzystaniu technologii Unreal Engine 4 tytuł prezentuje się bardzo przyjemnie dla oka, choć ponura kolorystyka i ubogie w roślinność lokacje mają uświadomić graczom destrukcyjny wpływ człowieka na środowisko naturalne.

Zmierzając do ostatniego bezpiecznego miejsca na Błękitnej (niegdyś) Planecie, będziemy walczyć o przetrwanie, unikając kontaktu z większymi od nas drapieżnikami (ze względu na które będziemy wędrować przede wszystkim pod osłoną nocy) i polując na mniejszą zwierzynę. Nasza lisica nie będzie przy tym sama, gdyż na jej głowie znajdzie się również zadbanie o bezpieczeństwo trójki szczeniąt. Początkowo bezbronne, z czasem małe liski zaczną zdobywać doświadczenie i nowe umiejętności, a ucząc się o wszystkim, co ich otacza, stopniowo staną się coraz lepszymi łowcami. Ponadto twórcy obiecują, że podczas zabawy przyjdzie nam podejmować niejednoznaczne moralnie decyzje.

Życie ostatniej dorosłej lisicy na zdewastowanej Ziemi to ciągła walka o przetrwanie. - Przeżyj jako ostatni lis na zdewastowanej Ziemi – Endling zapowiada się cudnie - wiadomość - 2019-09-24
Życie ostatniej dorosłej lisicy na zdewastowanej Ziemi to ciągła walka o przetrwanie.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że zespół Herobeat Studios tworzą ludzie, którzy wcześniej pracowali między innymi w Ubisofcie, Electronic Arts, Atari i firmie King; nie mamy więc do czynienia z nowicjuszami stawiającymi pierwsze kroki w branży. A dlaczego deweloperzy postanowili uczynić główną bohaterką lisicę? Otóż lisy są obdarzone doskonałymi zdolnościami adaptacyjnymi, więc ludzie muszą wyjątkowo się „postarać”, by sprowadzić ten gatunek na skraj zagłady.

  1. Oficjalna strona internetowa zespołu Herobeat Studios