Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2013, 14:00

autor: moir

Przegląd MMO (28/09/2013) – m.in. EVE Online, Guild Wars 2, EverQuest II

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. kolejny dodatek do EVE Online, nadchodzącą aktualizację i darmowy tydzień w Guild Wars 2 oraz najnowszą akcję "promocyjną" w EverQuest II.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zawartość dwudziestego rozszerzenia EVE Online, najnowszą aktualizację i darmowy tydzień w Guild Wars 2, a także najświeższe doniesienia ze świata EverQuest II. Ponadto wspominamy o takich grach jak ArcheAge, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn oraz Ultimate Naruto.

EVE Online

W minionym tygodniu poznaliśmy szczegółowe informacje na temat dwudziestego dodatku do EVE Online. Rozszerzenie zatytułowane Rubicon trafi w ręce graczy 19 listopada bieżącego roku, przynosząc ze sobą sporo zmian i nowości w świecie gry.

Fabuła aktualizacji dotyczyć będzie przede wszystkim procesu wyzwolenia nieśmiertelnych pilotów spod władzy Imperium. Ponadto, zwiększeniu ulegną szanse bojowe pojedynczych statków i pomniejszych flot. Twórcy nie pominęli również kwestii balansu – zmiany w tym zakresie dotkną trzech pojazdów: Maraudera, Interdictora oraz Interceptora. Nowością będą także ataki partyzanckie, czyli szybkie szturmy pozwalające małym jednostkom zadanie poważnych strat nawet największym latającym kolosom.

Co więcej, wszyscy gracze uzyskają, wraz z nadejściem dodatku, znacznie większą swobodę działania. Odtąd będą oni mogli samodzielnie rozstawiać przenośne budowle użytkowe, jak np. posterunki i platformy wydobywcze. Więcej informacji na temat samego rozszerzenia znajdziecie pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry EVE Online

Guild Wars 2

Deweloperzy ze studia ArenaNet po raz kolejny nie zawiedli oczekiwań rzeszy fanów Guild Wars 2, bowiem już 1 października do świata Tyrii zawita najnowsza aktualizacja zatytułowana Twilight Assault. Fabuła uaktualnienia obracać się będzie wokół Caithe, sylvarijskiej bohaterki, starającej się zwalczyć złowrogie ugrupowanie Nightmare Court, dowodzone przez demoniczną Scarlet, którą mieliśmy już okazję poznać nieco wcześniej.

Ponadto, w ramach Twilight Assault otrzymamy także całkowicie świeże wyzwanie na terenie Twilight Arbor (przeznaczone dla postaci na 80. poziomie doświadczenia). Biorąc w nim udział będziemy mogli zdobyć unikatowe wersje broni Nightmare oraz specjalny „plecak” – Slickpack. Nie zabraknie również zwyczajowych nagród – mini petów. Najaktywniejsi poszukiwacze przygód powinni zaś udać się w rejony Maguuma Jungle, gdzie odnajdą części klucza otwierającego dostęp do kufrów skrywających się w czeluściach Twilight Arbor.

Cała zawartość aktualizacji zostanie szczegółowo omówiona podczas livestreamu z przedstawicielami studia ArenaNet, który odbędzie się 30 września.

Wszystkim, którzy nie mieli dotąd styczności z Guild Wars 2 przypominamy, że 27 września wystartował darmowy tydzień z grą, podczas którego otrzymamy możliwość dogłębnego przetestowania produkcji. Jedyne co należy zrobić, to udać się pod ten adres, gdzie po krótkiej rejestracji uzyskamy pełen dostęp do świata Tyrii. Całe wydarzenie potrwa do 4 października.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

EverQuest II

Deweloperzy odpowiedzialni za EverQuest II przygotowali specjalną niespodziankę, będącą ukłonem w stronę wszystkich tych, którzy nie mieli dotąd okazji zaznajomić się z poprzedniczką zbliżającego się wielkimi krokami EverQuest Next. Każda postać stworzona pomiędzy 1 a 15 października zostanie podniesiona do 85. poziomu doświadczenia, zaś do jej ekwipunku trafi odpowiednie na tę okoliczność wyposażenie.

„Promocja” obejmie również weteranów produkcji, którzy pragną powrócić do niej po dłuższej przerwie. Jedyne co należy zrobić w takim wypadku, to kliknąć w odpowiednią ikonkę, znajdującą się na ekranie wyboru postaci. Twórcy przygotowali specjalny program (Heroic Hotbars) mający na celu stopniowe wdrożenie laików w niuanse wysokopoziomowej rozgrywki. Warto zaznaczyć, że całe wydarzenie objęte jest limitem jednej ulepszonej postaci na jedno konto w grze (za więcej trzeba będzie zapłacić). Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

Deweloperzy poinformowali również, że począwszy od 1 października zniesione zostaną wszelkie restrykcje dotyczące wyposażenia w ramach darmowych kont (w tym Silver). Tymczasem bonusy oferowane graczom płacącym miesięczną subskrypcję (konta Gold) zostaną nieco podniesione.

  1. Oficjalna strona internetowa gry EverQuest II

ArcheAge

Przedstawiciele firmy Trion World Network, europejskiego wydawcy ArcheAge, zdradzili w trakcie przeprowadzonego niedawno livestreamu, że debiut zachodniej wersji ich najnowszego tytułu to wciąż kwestia miesięcy. W dalszym ciągu obdywają się prace na tłumaczeniem, zaś sama gra ukaże się nie wcześniej, niż w 2014 roku. Poniżej prezentujemy interesujący nas fragment owego livestreama.

  1. Oficjalna strona internetowa gry ArcheAge

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Naoki Yoshida, jeden z przedstawicieli studia Square Enix, ujawnił w minionym tygodniu szereg interesujących faktów dotyczących Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Deweloper zdradził m.in., że jego gra przyciągnęła do tej pory przeszło 1 milion 80 tysięcy graczy, każdego dnia odnotowuje 617 tysięcy unikalnych wizyt, a rekordowy online wyniósł 344 tysiące użytkowników jednocześnie.

Twórca zapowiedział także, że już w październiku zostanie włączona opcja transferu postaci na inne serwery (tylko tymczasowo). Uchylił również rąbka tajemnicy w sprawie aktualizacji 2.1, która ma skupić się przede wszystkim na wysokopoziomowej rozgrywce poprzez dodanie licznych instancji, bossów oraz rozbudowanego trybu PvP.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Ultimate Naruto

Studio Ice Games ogłosiło niedawno, że wystartowały otwarte beta-testy ich najnowszej produkcji opartej na niezwykle popularnej mandze - Ultimate Naruto. Gra pozwala nam nie tylko wcielić się w najważniejszych bohaterów serii, lecz także na własnej skórze przeżyć niektóre z ich niesamowitych przygód. Więcej informacji i szczegółów na jej temat znajdziecie w specjalnie opracowanej przez nas wiadomości.

Przegląd MMO (28/09/2013) – m.in. EVE Online, Guild Wars 2, EverQuest II - ilustracja #5
  1. Oficjalna strona internetowa gry Ultimate Naruto