Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 21 marca 2020, 10:00

autor: Serek

Przeciek: Ahsoka Tano powróci w 2. sezonie The Mandalorian

Portal SlashFilm donosi, że w 2. sezonie The Mandalorian zobaczymy Ahsokę Tano. W uwielbianą przez fanów bohaterkę ma wcielić się aktorka Rosario Dawson, znana z produkcji Marvela. Jeśli wiadomość okaże się prawdziwa, będzie to debiut postaci w widowisku live-action.

Przeciek: Ahsoka Tano powróci w 2. sezonie The Mandalorian - ilustracja #1
Jedna z najlepszych postaci „nowego kanonu” prawdopodobnie powróci.
W SKRÓCIE:
  1. Portal SlashFilm donosi, że w 2. sezonie The Mandalorian zobaczymy aktorkę Rosario Dawson w roli Ahsoki Tano.
  2. Byłby to debiut postaci w widowisku aktorskim, chociaż sam jej głos mogliśmy usłyszeć w Skywalker. Odrodzeniu.
  3. Ahsoka Tano to jedna z najbardziej cenionych przez fanów postaci, która zadebiutowała na ekranie w Wojnach Klonów.

Pierwszy sezon serialu The Mandalorian był dokładnie tym, czego fani uniwersum oczekiwali od dawna. Kontynuacja widowiska ma zadebiutować w październiku bieżącego roku (w planach są również możliwe spin-offy). Nic więc dziwnego, że do mediów zaczynają napływać pierwsze informacje na temat nowych bohaterów lub członków obsady. A ci mogą być naprawdę interesujący.

Portal SlashFilm, powołując się na dwa zbliżone do Lucasfilmu źródła, donosi, że w 2. sezonie The Mandalorian zobaczymy uwielbianą przez fanów Ahsokę Tano. Wcieli się w nią aktorka Rosario Dawson, znana głównie z seriali Marvela, takich jak Daredevil, Jessica Jones czy Luke Cage - gdzie grała postać Claire Temple. Jeśli te informacje zostaną potwierdzone, będzie to oznaczać debiut padawanki Anakina Skywalkera w jakimkolwiek widowisku aktorskim.

Do tej pory Ahsokę mogliśmy zobaczyć wyłącznie w animowanych produkcjach, takich jak Wojny Klonów (zarówno film, jak i serial) czy Rebelianci. Przy czym „zobaczyć” jest tutaj odpowiednim słowem, bowiem głos Togrutanki można było usłyszeć w jednej ze scen filmu Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie. Ten fakt był już wskazówką dla fanów, że ich ukochana postać niejako potwierdziła swą obecność na wielkim ekranie, dlatego można się było spodziewać jej dłuższego występu w przyszłości.

Można się było tego spodziewać...

Ale jeśli prześledzimy fakty, to szybko okaże się, że wszystkie elementy układanki (z pozoru nieoczekiwanej) idealnie do siebie pasują. Jednym z reżyserów i producentów The Mandalorian jest Dave Filoni, czyli człowiek uważany za ojca Wojen Klonów, w których to właśnie po raz pierwszy zobaczyliśmy Ahsokę. Podobnie jak w przypadku Rebeliantów, twórca postanowił ponownie przypomnieć o swojej ikonicznej postaci.

Wprawny odbiorca Star Wars zapewne zobaczył również, że już w pierwszym sezonie aktorskiego serialu pojawiło się wiele wątków znanych z Wojen Klonów (chociażby ostatnia scena widowiska, która mówi wszystko...). Dlatego kwestią czasu było pojawienie się znanych postaci. Będę szczery - nie zdziwię się, jeśli poza Ahsoką pojawią się również inni znani bohaterowie... w tym wszędobylski i nieśmiertelny Darth Maul. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Wybór Rosario Dawson na Ahsokę Tano również wydaje się dosyć przewidywalny, jeśli spojrzymy na jej dokonania właśnie w produkcjach Marvela. Tych samych, z którymi ściśle powiązany jest Jon Favreau - producent wykonawczy The Mandalorian. Aktorka sprawdziła się w roli Claire Temple, do tego w kilku różnych seriach, dlaczego więc miałaby sobie nie poradzić tym razem? Tym bardziej, że Disney planuje spin-offy, w których mogłaby wystąpić jako ta sama postać.

Kim jest Ahsoka Tano? Uwaga, spoilery.

No właśnie, tyle mówimy o Ahsoce Tano, ale może nie każdy z Was jest aż tak mocno „wkręcony” w Star Wars, żeby kojarzyć tę bohaterkę, która doczekała się nawet książki. W dużym skrócie: to przedstawicielka rasy Togrutan padawanka Anakina Skywalkera, która wskutek pewnych komplikacji zdecydowała się opuścić Zakon Jedi. Przez lata nie rozstała się jednak z Mocą, i działając pod pseudonimem Fulcrum, była jedną z sił napędowych Rebelii. Poznajemy ją w Wojnach Klonów, natomiast ostatni raz spotykamy (poza jej głosem w Skywalker. Odrodzeniu) w epilogu Rebeliantów.

Przez całą klasyczną trylogię nie wiemy, co działo się z bohaterką. Akcja The Mandalorian rozgrywa się po Powrocie Jedi, dlatego możemy tylko się domyślać, jaka rola przypadnie Togrutance. Pierwszą poszlaką jest czarny miecz z finału pierwszego sezonu, który był niegdyś własnością Sabine Wren, mandaloriańskiej wojowniczki i przyjaciółki Ahsoki. Do tego dochodzi oczywiście kwestia treningu Dziecka (lub jak kto woli: Baby Yody).

Przeciek: Ahsoka Tano powróci w 2. sezonie The Mandalorian - ilustracja #2
Oś czasu Gwiezdnych wojen.

Gorąco wierzę, że te informacje zostaną potwierdzone (SlashFilm nadal czeka na komunikat ze strony Lucasfilm) i rzeczywiście zobaczymy tę postać na ekranie. A później kto wie, może jakiś spin-off o jej losach w czasach panowania Imperium? Warto dodać, że chociaż nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych doniesień w sprawie ewentualnego przełożenia premiery w związku z koronawirusem, to lista opóźnionych seriali wciąż rośnie. Oby to nie spotkało 2. sezonu przygód „Mando”.

  1. Oficjalna strona internetowa serialu The Mandalorian
  2. The Mandalorian to najlepsze co przydarzyło się Star Wars od Powrotu Jedi
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.