Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 grudnia 2016, 11:58

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 3-4 grudnia (m.in. Adventure of Poco Eco, CLARK, Severed)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak Adventure of Poco Eco, CLARK, Severed, Tsuro: The Game of the Path, Bridge Constructor Playground i Junk Jack Retro.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Adventure of Poco Eco

Android: 4,99 zł / iOS: ok. 4 zł

W promocjach mamy mały, poczarnopiątkowy zastój, ale nie oznacza to, że zupełnie zabrakło ciekawych obniżek. 50-procentowej przeceny doczekała się gra Adventures of Poco Eco – przygodówka z elementami logicznymi, kładąca nacisk na eksplorację niezwykłego, audiowizualnego świata. Bohaterem opowieści jest mały stworek Poco, który wyrusza na poszukiwania Zagubionych Dźwięków. Od powodzenia jego misji zależy przyszłość całego plemienia. Zachwycający, inspirowany muzyką projekt świata idzie tu w parze z piękną grafiką i ujmującym soundtrackiem.

CLARK

Android: ok. 5 zł / iOS: ok. 4 zł

CLARK to z pozoru prosta gra logiczna. Po zagłębieniu się w ukazany w niej świat gracz dostrzega jednak, że twórcy ze studia GoldenTricycle przygotowali produkcję wyróżniającą się na wielu polach – fabularnym, projektowych, jak i na płaszczyźnie zawartości czy rozbudowanej mechaniki zabawy. A przecież wyjściowym pomysłem było sprawowanie kontroli nad robotem, zajmującym się przesuwaniem obiektów na stosunkowo niewielkich mapach. W świat Clarka można obecnie wsiąknąć za 1/3 dotychczasowej ceny.

Tsuro - The Game of the Path

Android: 14,99 zł / iOS: ok. 13 zł

40% taniej kupicie obecnie elektroniczną adaptację gry planszowej Tsuro. Reguły zabawy są bardzo proste – uczestnicy kładą naprzemiennie na planszy karty z fragmentami ścieżek. Celem jest utworzenie jak najdłuższej drogi, po której będzie mógł przemieszczać się należący do nas pionek. Jeśli dotknie brzegu planszy, kończy swoją podróż. Pomysł banalny, ale niezwykle grywalny – szczególnie przy większej liczbie graczy.

Bridge Constructor Playground

Android: 50 groszy

50 groszy kosztuje obecnie w Google Play Bridge Constructor Playground – specjalna odsłona cyklu traktującego o budowaniu mostów, przeznaczona dla osób dopiero rozpoczynających swoją inżynierską karierę. Tytuł nie stawia przed nimi prawie żadnych ograniczeń, pozwalając na testowanie różnych rozwiązań i wcielanie w życie nawet najbardziej szalonych pomysłów.

Severed

iOS: ok. 18 zł

Jeżeli nie stronicie od surrealistycznych klimatów i posiadacie iPhone’a lub iPada, to ciekawą propozycją będzie dla Was brutalna, pierwszoosobowa gra akcji Severed, wyprodukowana przez autorów Mutant Blobs Attack oraz przebojowego Guacamelee. W tytule wcielamy się w okaleczoną wojowniczkę, pragnącą dociec prawdy o sobie samej. Przemierzamy świat fantasy o otwartej strukturze i walczymy z kolejnymi przeciwnikami, którym ochoczo odrąbujemy kończyny – tylko po to, aby przyczepić je do ciała bohaterki i zwiększyć jej możliwości bojowe.

Junk Jack Retro

iOS: za darmo

Użytkownicy iOS mogą aktualnie pobrać za darmo klasyczną wersję Junka Jacka. Idealną okazją ku temu okazała się premiera desktopowej edycji (Windows/Mac/Linux). Gra jest udanym konkurentem Minecrafta i przede wszystkim Terrarii. Zabawa sprowadza się do eksploracji i modyfikowania generowanych proceduralnie, otwartych światów. Jednym z najistotniejszych elementów gry jest bardzo rozbudowany system craftingu. Nie można też zapomnieć o dużym nacisku położonym na zręcznościowe eksplorowanie świata i toczenie walk z rozmaitymi przeciwnikami.

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – m.in. Eventide: Słowiańska Baśń i Świat Baśni

Prezentujemy wybór najciekawszych promocji na smartfonach z systemem Windows Phone. Jak zwykle, na wysokości zadania stanęła zabrzańska firma Artifex Mundi, która przeceniła trzy przygodówki typu HOPA: Eventide: Słowiańska Baśń, Mroczne Arkana: Carnival i Świat Baśni. Oferta prezentuje się następująco:

  • Eventide: Słowiańska Baśń – 13 zł
  • Mroczne Arkana: Carnival – 6,50 zł
  • Świat Baśni – 13 zł

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule: