Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2013, 11:25

autor: Sarge

Project Reality 2 - mod do Battlefielda 2 przekształcony w samodzielną grę na silniku CryEngine 3

Twórcy popularnego moda Project Reality do strzelaniny Battlefield 2 zapowiedzieli jego kontynuację w postaci samodzielnej gry powstającej na silniku CryEngine 3. Produkcja będzie dostępna za darmo i skupi się w całości na rozgrywkach sieciowych.

Project Reality to jeden z najbardziej popularnych modów do gry Battlefield 2. Jego twórcy zapowiedzieli teraz kontynuację swojego dzieła. Project Reality 2 ma być samodzielną, zupełnie darmową strzelaniną działającą na silniku CryEngine 3.

Screeny widoczne w tej wiadomości prezentują jedną z map w grze Project Reality 2 - Project Reality 2 - mod do Battlefielda 2 przekształcony w samodzielną grę na silniku CryEngine 3 - wiadomość - 2013-03-03
Screeny widoczne w tej wiadomości prezentują jedną z map w grze Project Reality 2

Twórcy obiecują przemodelowanie dotychczas znanego moda w taki sposób, by stworzyć „najbardziej realistyczne i wymagające pole bitwy przy użyciu potężnych narzędzi oferowanych przez CryEngine 3”. Gra będzie inspirowana współczesnymi konfliktami na świecie. Znajdziemy w niej m.in. siły zbrojne Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Rosji, Izraela, Chin oraz Kanady.

Project Reality 2 skupi się w całości na rozgrywce multiplayer, a zespół deweloperski składa się z doświadczonych moderów, którzy chcą zaprezentować graczom jak najbardziej realistyczne odzwierciedlenie pola bitwy. W tej chwili nie znamy daty premiery gry, która jest zapowiadana wyłącznie na PC. Wiemy tylko, że w tym miesiącu przeprowadzone będą wewnętrzne testy wersji alfa tego tytułu.