Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2012, 18:56

Producent płyt Massive Attack stworzy muzykę do Halo 4

Muzyka do gry Halo 4 zostanie stworzona między innymi przez Neila Davidge’a, producenta, którego pamiętamy ze współpracy z legendarną grupą Massive Attack. Davidge ma zamiar wnieść do serii szczyptę swoich muzycznych zainteresowań.

Producent płyt Massive Attack stworzy muzykę do Halo 4 - ilustracja #1

Neil Davidge, producent muzyczny znany ze swojej wieloletniej współpracy z zespołem Massive Attack, skomponuje ścieżkę dźwiękową do gry Halo 4. To kolejna informacja na temat gry, jaka została ujawniona w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin. Wcześniej pisaliśmy o zmianach w rozgrywce multiplayer i szczegółach kampanii solowej.

Microsoft wypuścił film, w którym Davidge opowiada o pracy nad warstwą muzyczną gry. Podobno współtwórca brzmienia Massive Attack jest fanem serii Halo i postara się wnieść do niej swoje muzyczne zainteresowania, przy jednoczesnym zachowaniu filmowego rozmachu. „To nie rewolucja, ale ewolucja poprzednich ścieżek muzycznych Halo” – wyjaśnił Neil Davidge.

Warto przypomnieć, że do tej pory za muzykę do gier z serii Halo odpowiadał Martin O'Donnell, który współpracował ze studiem Bungie od lat. Jako, że ten deweloper nie zajmuje się już marką, Microsoft najwyraźniej postanowił poszukać nowego kompozytora. Wybór jest całkiem trafny – sprawdźcie zresztą poniższą próbkę muzyki z Halo 4.

Neil Davidge to producent, muzyk i kompozytor, który jest znany przede wszystkim ze współpracy z zespołem Massive Attack. To właśnie Davidge, obok Roberta Del Naja, odpowiada za jedną z najbardziej znanych płyt legendarnej bristolskiej grupy: Mezzanine. Davidge zajmuje się także ścieżkami muzycznymi do filmów i ma na koncie pracę przy Batman Forever i Danny The Dog.