Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2015, 08:49

autor: Góral

Pro Evolution Soccer 2016 - demo w końcu dostępne na PC-tach

Firma Konami udostępniła w końcu wersję demonstracyjną gry Pro Evolution Soccer 2016 użytkownikom komputerów PC. Wersja próbna umożliwia rozgrywanie 7- lub 10-minutowych spotkań następującymi drużynami: Juventus, AS Roma, Bayern Monachium, Corinthians, Palmeiras, Brazylia oraz Francja.

13 sierpnia na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3 pojawiła się wersja demonstracyjna gry Pro Evolution Soccer 2016. Podobnie jak w zeszłym roku, gracze komputerowi nie dostali dema w tym samym czasie. Konami ujawniło, że ukaże się ono w momencie premiery produkcji, czyli 16 września, ale tak się nie stało. Na szczęście wydawca w końcu przypomniał sobie o PC-towcach i zainteresowani wreszcie mogą sprawdzić komputerowy port świetnej gry sportowej. Wersja próbna umożliwia rozgrywanie 7- lub 10-minutowych spotkań następującymi drużynami: Juventus, AS Roma, Bayern Monachium, Corinthians, Palmeiras, Brazylia oraz Francja. Mecze toczą się na stadionach Juventus Stadium oraz Arena Corinthians. Krótko pisząc, jest to dokładnie to samo demo, które trafiło do użytkowników konsol.

Pro Evolution Soccer 2016 - demo w końcu dostępne na PC-tach - ilustracja #1

Jeżeli cały czas zastanawiacie się, czy warto wydać pieniądze na PC-towe Pro Evolution Soccer 2016, to zdecydowanie warto sięgnąć po demo. Przypominam bowiem, że komputerowa edycja nie jest tak dobra, jak ta przeznaczona na konsole Xbox One i PlayStation 4. Cięcia dotyczą głównie oprawy graficznej, w której w oczy rzuca się m.in. gorszej jakości murawa i kibicie. Pozostałe szczegóły na ten temat znajdziecie na poniższym materiale wideo oraz w naszej recenzji.

Pomimo pewnych niedoróbek, tegoroczny PES jest jednak zdecydowanie jedną z najlepszych odsłon serii wydanych na komputerach. Wśród usprawnień pojawiła się m.in. lepsza sztuczna inteligencja, nie brakuje wszystkich trybów gry znanych z edycji konsolowych, a gameplay, nie licząc nieco gorszej fizyki, właściwie nie odbiega od wydań na obecne urządzenia do grania od Sony i Microsoftu.