Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2021, 09:33

autor: Adrian Werner

Prince of Persia: Piaski Czasu Remake dopiero w 2022 roku

Firma Ubisoft ogłosiła, że na Prince of Persia: Sands of Time Remake poczekamy do przyszłego roku. Nie mamy także co liczyć na prezentacje gry podczas E3.

POP: SANDS OF TIME REMAKE W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Ubisoft Mumbai
  • Wydawca: Ubisoft
  • Gatunek: platformówka 3D
  • Platformy: PC, XONE, PS4
  • Data premiery: 2022 r.

Mamy złe wieści dla graczy czekających na Prince of Persia: The Sands of Time Remake. Firma Ubisoft poinformowała, że produkcja zadebiutuje dopiero w przyszłym roku. Na razie wydawca nie jest gotowy podać bardziej dokładnego terminu.

W najbliższej przyszłości nie mamy również co liczyć na nowe materiały z tego projektu. Wydawca poinformował, że Prince of Persia: The Sands of Time Remake nie pojawi się na Ubisoft Forward, czyli prezentacji nadchodzących gier firmy, który odbędzie się w najbliższą sobotę, czyli 12 czerwca.

Cykl produkcyjny gry okazał się zaskakująco wyboisty jak na remake. Projekt zapowiedziano we wrześniu ubiegłego roku i pierwotnie premiera miała nastąpić 21 stycznia 2021 roku. Potem debiut gry został opóźniony do 18 marca, a następnie ogłoszono kolejną obsuwę, ale tym razem nie podano żadnego nowego terminu.

Problemy Prince of Persia: The Sands of Time Remake najpewniej częściowo wynikają ze słabego przyjęcia projektu po jego ujawnieniu. Gracze narzekali zwłaszcza na mocno rozczarowującą grafikę. Twórcy wkrótce potem pokazali zaktualizowane materiały, które prezentowały się lepiej, ale i tak sporo brakowało im do ideału. Możliwe więc, że decyzję o opóźnieniu premiery do 2022 roku podjęto po to, aby deweloperzy mieli czas na gruntowne odświeżenie oprawy wizualnej.

Przypomnijmy, że Prince of Persia: The Sands of Time Remake zapowiedziano na PC oraz Xboksa One i PlayStation 4. Wersja pecetowa sprzedawana będzie w serwisach Epic Games Store oraz Ubisoft Connect.

Czekając na remake warto przypomnieć sobie pierwowzór, zwłaszcza z modem

Fanom serii pozostaje cierpliwie czekać na remake. Czas ten można umilić sobie powrotem do pierwowzoru. Zwłaszcza na PC jest to wciąż godna uwagi produkcja, gdyż dzięki fanowskiej modyfikacji da się ją uruchomić w wysokich rozdzielczościach szerokooekranowych. Analogiczne projekty są również dostępne dla dwóch kolejnych odsłon, czyli Prince of Persia: Warrior Within oraz Prince of Persia: The Two Thrones

  1. Prince of Persia: The Sands of Time Resolution Fix - pobierz mod
  2. Prince of Persia: Warrior Within Resolution Fix - pobierz mod
  3. Prince of Persia: The Two Thrones Resolution Patch - pobierz mod
  1. Oficjalna strona gry Prince of Persia: The Sands of Time Remake
E3 2021