Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 czerwca 2021, 09:39

autor: Przemysław Dygas

Activision pracuje nad wysokobudżetowym mobilnym Call of Duty

Oferty pracy opublikowane przez Activision zdradzają, że studio pracuje nad moblinym Call of Duty z segmentu AAA. Może być nim port popularnego Warzone.

W SKRÓCIE:
  • Activision poszukuje ludzi do zasilenia nowego, wewnętrznego studia – Activision Mobile.
  • Stworzy ono mobilne Call of Duty z segmentu AAA.
  • Część fanów serii uważa, że może to być konwersja CoD: Warzone.

Activision opublikowało nowe oferty pracy, które zdradzają nam, nad czym aktualnie pracuje firma. Poszukiwani są bowiem pracownicy mający doświadczenie w pracy nad grami mobilnymi. Mieliby oni zasilić nowe, wewnętrzne studio o nazwie Activision Mobile. Ofert tego rodzaju pojawiło się bardzo wiele, co zdradza, że zespół jest budowany właściwie od podstaw. Na razie firma nie ogłosiła oficjalnie jego utworzenia.

Nie ujawniono także dokładnie, nad jakim tytułem ma pracować nowy zespół. Podzielono się jednak informacją, że będzie to mobilne Call of Duty z segmentu AAA. Firma zdecydowanie przy tym zaznacza, że Activision Mobile podejmie próbę przeniesienia wrażeń znanych z PC i konsol na platformy mobilne.

Oczywiście trudno na podstawie tych informacji stwierdzić, czy studio stworzy całkowicie nową grę, czy może przeniesie na inne urządzenia jedną z już znanych nam produkcji. Opublikowane przez firmę oferty pracy rozbudziły jednak oczekiwania społeczności związanej z Call of Duty. Według wielu osób Activision Mobile może pracować nad konwersją bardzo popularnego Warzone. Plotki tego rodzaju już wcześniej krążyły bowiem w sieci.

Trzeba jednak zaznaczyć, że są to jedynie spekulacje. Tak samo prawdopodobny jest bowiem scenariusz stworzenia całkowicie nowej produkcji, która dołączy do rodziny Call of Duty. Pewni możemy być tylko tego, że będzie to projekt zdecydowanie większy niż standardowe gry mobilne.