Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2020, 08:37

autor: Aquma

Prezentacje PS5 i Xboksa Series X przesunięte

W związku ze skasowaniem tegorocznych targów E3 zarówno Sony, jak i Microsoft zdecydowały się zmienić swoje plany dotyczące promocji konsol dziewiątej generacji i zapowiedzi dedykowanych im gier. Niektóre z wydarzeń mogą odbyć się nieco później, a inne trochę wcześniej – np. w maju.

Prezentacje PS5 i Xboksa Series X przesunięte - ilustracja #1
Bez E3 czerwiec nie jest już tak kluczowy.

W SKRÓCIE:

  1. po skasowaniu E3 Sony i Microsoft zmieniły plany dotyczące promocji nowych platform;
  2. prezentacje tytułów startowych dla PS5 i XSX mogą odbyć się w maju;
  3. obecne założenia mogą ulec zmianie z powodu koronawirusa.

Daniel Ahmad – analityk firmy Niko Partners – poinformował na Twitterze, że w związku ze skasowaniem tegorocznych targów E3, zarówno Sony, jak i Microsoft zmieniły swoje plany związane z prezentacją konsol dziewiątej generacji. Niektóre z wydarzeń odbędą się nieco wcześniej, inne trochę później – krótko mówiąc, drugi tydzień czerwca przestał być kluczowym momentem, w którym wszyscy walczą o uwagę graczy.

Według źródeł dziennikarzy serwisu Video Games Chronicle, prezentacji pierwszych gier na PlayStation 5 możemy się doczekać w maju i najprawdopodobniej tak samo będzie w przypadku Xboksa Series X. Warto jednak pamiętać, że plany mogą ulec kolejnym modyfikacjom w związku z sytuacją epidemiologiczną na świecie. W kolejnym tweetcie przestrzega o tym też wspominany już analityk Niko Partners.

Przypominamy, że obydwie konsole dziewiątej generacji – PS5 i XSX – mają pojawić się na rynku pod koniec tego roku. Póki co więcej wiemy o nowej platformie Microsoftu. Sony ma w tym względzie trochę zaległości do nadrobienia, co częściowo może być spowodowane chęcią nie odciągania uwagi od kilku głośnych premier na PS4 (The Last of Us: Part II i Ghost of Tsushima), a częściowo komplikacjami związanymi z pandemią. Olbrzymie zainteresowanie ujawnionym niedawno kontrolerem DualSense pokazuje, że gracze są spragnieni informacji na temat kolejnego urządzenia Sony.

  1. PlayStation 5 – strona oficjalna
  2. Xbox Series X – strona oficjalna