Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2020, 12:26

Prezentacja Xbox Series X - gry sercem nadchodzącego pokazu

Firma Microsoft poinformowała, że przyszłotygodniowy pokaz Xbox Games Showcase skoncentruje się wyłącznie na grach. Nie będzie w nim słowa o aspektach technicznych czy biznesowych konsoli Xbox Series X.

Prezentacja Xbox Series X - gry sercem nadchodzącego pokazu - ilustracja #1
Podczas pokazu powinniśmy zobaczyć m.in. gameplay z Halo Infinite.

W maju zorganizowano prezentację Xbox 20/20, która okazała się sporym rozczarowaniem, gdyż nie pokazano podczas niej gameplayów z gier zmierzających na Xbox Series X i zbyt dużo czasu poświęcono technicznym aspektom konsoli. Firma Microsoft nie zamierza powtórzyć tego błędu w następnej imprezie tego typu.

Korporacja poinformowała, że nadchodzący pokaz Xbox Games Showcase skoncentruje się wyłącznie na grach. Nie będzie w nim słowa o aspektach technicznych czy biznesowych konsoli. Wydarzenie potrwa godzinę i zaoferuje wyłącznie gameplaye oraz zwiastuny nachodzących tytułów.

Takie podejście cieszy, ale oznacza jednocześnie, że raczej nie mamy co liczyć na ujawnienie ceny urządzenia lub daty premiery. Te informacje najpewniej poznamy dopiero w sierpniu, na kolejnej prezentacji Microsoftu.

Przypomnijmy, że Xbox Games Showcase wystartuje w najbliższy czwartek, czyli 23 lipca, o godzinie 18:00 czasu polskiego. Pokaz będzie miał postać streama, który będzie można obejrzeć m.in. w serwisach Twitch, YouTube oraz Facebook.

Spodziewamy się, że na Xbox Games Showcase zobaczymy m.in. gry Halo Infinite, Hellblade II: Senua's Saga oraz Microsoft Flight Simulator. Najpewniej ujawnionych zostanie także sporo nowych tytułów. Możliwe, że wśród niespodzianek pojawi się np. Fable 4 czy kolejne RPG studia Obsidian Entertainment.

  1. Oficjalna strona marki Xbox