Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 czerwca 2012, 20:16

Premiera Tiny Token Empires - miksu turowej strategii i gry logicznej, wersja na Androida w drodze

Do sprzedaży wreszcie trafiłą pecetowa wersja Tiny Token Empires - popularnej strategii wydanej wcześniej na system Android

Tiny Token Empires to osadzona w czasach antycznych nietypowa mieszanka turowej strategii i gry logicznej. Do tej pory w tytuł ten mogli bawić się jedynie posiadacze urządzeń mobilnych działających na systemie iOS. Teraz wreszcie do zabawy mogą dołączyć również pecetowcy, a w planach jest również wersja na Androida.

Grę można nabyć za 9,99 euro na serwisie Desura. Wkrótce Tiny Token Empires dostępne też będzie na innych serwisach dystrybucji elektronicznej. Zainteresowanym polecamy odwiedzenie oficjalnej strony projektu i pobranie wersji demonstracyjnej.

    - Tiny Token Empires na serwisie Desura

      - Tiny Token Empires – strona oficjalna

      - Tiny Token Empires – pecetowa wersja demonstracyjna

Akcja toczy się w basenie Morza Śródziemnego, 200 lat przed naszą erą. Gracz może pokierować jednym z pięciu antycznych imperiów: Rzymem, Grecją, Egiptem, Persją i Kartaginą. Nasze obowiązki nie odbiegają od typowych wyzwań stawianych przez inne strategie. Musimy zakładać i rozwijać miasta, werbować i szkolić armie oraz podbijać nowe terytoria. Jednocześnie jednak Tiny Token Empires nie sili się na realizm i powagę. Zamiast tego oferuje humorystyczne podejście do tematu i przedstawia wizję starożytności pełną m.in. ekscentrycznych bóstw, uroczych mitologicznych stworzeń i legionów klaunów.

Rozgrywka toczy się na trójwymiarowej mapie, która podzielona została na 75 terytoriów i każda z nacji zaczyna z jednym. Im więcej terytoriów kontroluje gracz tym szybciej zapełnia się jego skarbiec. Na mapie nie brakuje też miast, pozwalających m.in. na szkolenie nowych jednostek i budowę łodzi. Poza zwykłymi oddziałami możemy też werbować bohaterów i generałów dysponujących potężnymi artefaktami oraz umiejętnościami specjalnymi. Ostatecznym celem jest podbicie całego basenu Morza Śródziemnego.

Zarządzanie imperium odbywa się w trybie turowym. Natomiast bitwy wzorowane są na grach logicznych. Podstawowe reguły przypominają serię Bejeweled. Zabawa toczy się na składających się z 82 pól planszach, na których rozmieszczono różnokolorowe symbole. Naszym zadaniem jest zamieniać je miejscami w pionie i poziomie, tworząc w ten sposób układy złożone z co najmniej trzech identycznych symbole. Tak skonstruowana grupa znika raz na zawsze. Do tych typowo casualowych mechanizmów dodano element militarny. Poszczególne typy oddziałów wchodzący w skład armii mają własne symbole. Każda ułożona z nich kombinacja wzmacnia pasek energii, który po napełnieniu umożliwia zaatakowanie jednostek przeciwnika.

Tiny Token Empires oferuje pięć kampanii (po jednej dla każdej nacji) i cztery różnorodne tryby zabawy, które można rozegrać zarówno samotnie, jak i z przyjaciółmi. Autorzy przygotowali także trzy poziomu trudności i prostą, ale atrakcyjną oprawę graficzną, która utrzymana jest w pełnym humoru kreskówkowym stylu.