Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS3
Okładka Tiny Token Empires (PC)
OkładkaTiny Token Empires (PC)

Tiny Token Empires

Tiny Token Empires to wyprodukowana przez studio BiP Media turowa strategia, w której system walki oparto na rozwiązaniach z casualowych gier logicznych pokroju Bejeweled. Gracze obejmują kontrolę nad jednym z antycznych imperiów i próbują podbić cały basen Morza Śródziemnego.

Strategiczne | turowe | elementy logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tiny Token Empires Premiera

25cze2012

PC

3kwi2013

PS3

producent: BiP Media wydawca: BiP Media

Tiny Token Empires to osadzona w czasach antycznych nietypowa mieszanka turowej strategii i gry logicznej. Jest to produkcja francuskiego zespołu BiP Media. Gra pierwotnie ukazała się na urządzenia mobilne, a następnie została w ulepszonej wersji przeniesiona na inne urządzenia.

Akcja toczy się w basenie Morza Śródziemnego, 200 lat przed naszą erą. Gracz może pokierować jednym z pięciu antycznych imperiów: Rzymem, Grecją, Egiptem, Persją i Kartaginą. Nasze obowiązki nie odbiegają od typowych wyzwań stawianych przez inne strategie. Musimy zakładać i rozwijać miasta, werbować i szkolić armie oraz podbijać nowe terytoria. Jednocześnie jednak Tiny Token Empires nie sili się na realizm i powagę. Zamiast tego oferuje humorystyczne podejście do tematu i przedstawia wizję starożytności pełną m.in. ekscentrycznych bóstw, uroczych mitologicznych stworzeń i legionów złożonych z klaunów.

Rozgrywka toczy się na trójwymiarowej mapie, która podzielona została na 75 terytoriów i każda z nacji zaczyna z jednym. Im więcej terytoriów kontroluje gracz tym szybciej zapełnia się jego skarbiec. Na mapie nie brakuje też miast, pozwalających m.in. na szkolenie nowych jednostek i budowę łodzi. Poza zwykłymi oddziałami możemy również werbować bohaterów dysponujących potężnymi artefaktami oraz umiejętnościami specjalnymi. Ostatecznym celem jest podbicie całego basenu Morza Śródziemnego.

Zarządzanie imperium odbywa się w trybie turowym. Natomiast bitwy wzorowane są na grach logicznych. Podstawowe reguły przypominają serię Bejeweled. Zabawa toczy się na składających się z 82 pól planszach, na których rozmieszczono różnokolorowe symbole. Naszym zadaniem jest zamieniać je miejscami w pionie i poziomie, tworząc w ten sposób układy złożone z co najmniej trzech identycznych symboli. Tak skonstruowana grupa znika raz na zawsze. Do tych typowo casualowych mechanizmów dodano element militarny. Poszczególne typy oddziałów wchodzących w skład armii mają własne symbole. Każda ułożona z nich kombinacja wzmacnia pasek energii, który po napełnieniu umożliwia zaatakowanie jednostek przeciwnika.

Tiny Token Empires oferuje pięć kampanii (po jednej dla każdej nacji) i cztery różnorodne tryby zabawy, które można rozegrać zarówno samotnie, jak i z przyjaciółmi. Autorzy przygotowali także trzy poziomy trudności i prostą, ale atrakcyjną oprawę graficzną, która utrzymana jest w pełnym humoru kreskówkowym stylu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI Tiny Token Empires

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
PC
PS3