Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2016, 13:30

autor: Entelarmer

Premiera Sebastien Loeb Rally Evo

Dziś debiutuje Sebastien Loeb Rally Evo, czyli najnowsza gra rajdowa od studia Milestone. Z dotychczasowych recenzji wynika, że otrzymaliśmy produkcję wymagającą i bardzo grywalną, ale nie do końca dopracowaną technicznie.

Dziś debiutuje gra Sébastien Loeb Rally Evo, kolejna gra rajdowa od studia Milestone, znanego m.in. z serii WRC i MotoGP. Tytuł sygnowany jest nazwiskiem Sébastiena Loeba, dziewięciokrotnego rajdowego mistrza świata, którego wirtualny odpowiednik poprowadzi nas w trybie kariery od lokalnych zawodów po wyścigi o najważniejsze światowe trofea. W grze znajdziemy m.in. 58 samochodów od 16 producentów oraz liczne trasy o łącznej długości ponad 300 kilometrów. Gra ukazała się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Na wszystkich tych platformach zadebiutowała już pierwsza łatka, poprawiająca m.in. prowadzenie oraz sztuczną inteligencję przeciwników.

Wybrane recenzje

Sébastien Loeb Rally Evo zostało ciepło przyjęte przez recenzentów, głównie za sprawą znakomitego (choć krótkiego) trybu kariery oraz ogromnej ilości zawartości w grze, takiej jak dostępne auta, tryby gry czy trasy (łącznie ponad 300 kilometrów dróg). Wypada zaznaczyć, że zgodnie z zapowiedziami tytuł jest bardziej realistyczny od konkurencji, a przez to bardziej wymagający – nie ma co liczyć na mistrzowskie opanowanie modelu jazdy po kilku godzinach. Niemniej twórcom udało się zachować równowagę pomiędzy realizmem a bardziej zręcznościową rozgrywką, dzięki czemu gra jest bardzo satysfakcjonująca, mimo – według niektóry recenzentów – niezbyt pozytywnego pierwszego wrażenia. Trzeba bowiem przyznać, że pod względem audiowizualnym Sebastien Loeb Rally Evo wypada nie najlepiej na tle konkurencji. Co więcej, autorzy recenzji odnotowali też problemy z płynnością wyświetlania obrazu na konsolach czy też obsługą urządzeń peryferyjnych. Stąd też wiele recenzji, pomimo licznych pochwał dzieła Milestone (serwis Gameplanet nazwał ją „najlepszą grą wyścigową w historii”), nieco obniżyło ocenę gry. Należy jednak pamiętać, że większość recenzji przygotowano przed premierą gry, a więc nie uwzględniono w nich poprawek wprowadzonych w premierowym patchu.

Tyle z recenzji z serwisów poświęconych grom wideo, my tymczasem przypominamy, że demo gry dostępne jest od kilku dni w serwisie Steam. Spotkało się ono z nieprzychylną reakcją graczy, o czym zresztą wspomnieli autorzy niektórych recenzji pełnej wersji Sebastien Loeb Rally Evo.

Dziełu Milestone nie można wiele zarzucić w zakresie rozgrywki. - Premiera Sébastien Loeb Rally Evo - wiadomość - 2016-01-29
Dziełu Milestone nie można wiele zarzucić w zakresie rozgrywki.