Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2020, 08:42

Premiera Resident Evil 3. Zobacz pierwsze 16 minut kampanii

Na rynku zadebiutowała gra Resident Evil 3, czyli remake przebojowego survival horroru firmy Capcom. W sieci pojawił się również kilkunastominutowy zapis rozgrywki z początku kampanii.

Premiera Resident Evil 3. Zobacz pierwsze 16 minut kampanii - ilustracja #1
Resident Evil 3 to kolejny udany remake starej odsłony klasycznej serii firmy Capcom.

Nadszedł wreszcie dzień, na który czekało wielu miłośników survival horrorów. Na rynku zadebiutowała gra Resident Evil 3, czyli remake klasyka firmy Capcom z 1999 roku. Produkcja ukazała się na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Na wszystkich trzech platformach oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Zainteresowanym Resident Evil 3 polecamy obejrzenie opublikowanego przez serwis IGN materiału wideo, zawierającego zapis rozgrywki16 pierwszych minut kampanii fabularnej.

Gra spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Wersja na PS4 posiada średnią ocen na poziomie 80% według serwisu Metacritic. Na PC jest to 76%, a na Xboksie One – 84%. Produkcja przypadła do gustu również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.0/10.

Resident Evil 3 otrzymuje gorsze oceny niż zeszłoroczny remake drugiej części cyklu, ale i tak wydaje się produkcją, która zadowoli fanów marki. Podobnie było zresztą w przypadku pierwowzorów obu gier na pierwsze PlayStation.

Warto dodać, że bardzo dobre opinie zbiera moduł sieciowy RE3, czyli Resident Evil: Resistance. Oferuje on asymetryczne rozgrywki multiplayer, gdzie grupa graczy wciela się w próbujących przetrwać ludzi, a jeden z użytkowników przejmuje kontrolę nad polującym na nich monstrum.

  1. Recenzja gry Resident Evil 3 – Mr. X był ledwie rozgrzewką
  2. Resident Evil 3 - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry