Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2024, 22:53

autor: Adrian Werner

Premiera Once Human - darmowego survivalu w otwartym świecie, który nie straszy wymaganiami sprzętowymi

Dzisiejszej nocy wystartowało Once Human, czyli survivalowa gra akcji, która ma zadatki na kolejny wielki hit Steama. Tytuł jest dostępny w modelu free-to-play.

Źródło fot. Starry Studio
i

AKTUALIZACJA

Once Human jest już dostępne na Steamie i w Epic Games Store. Na platformie firmy Valve gra zaliczyła niezły start, gdyż w chwili, gdy piszę te słowa, bawi się przy niej już ponad 27 tysięcy osób jednocześnie.

Oryginalna wiadomość (9 lipca, godz. 10:49)

Dzisiaj zadebiutuje Once Human, czyli survivalowa gra akcji z elementami MMO autorstwa Starry Studio. Premiera odbędzie się tylko na PC. W dalszych planach są wydania na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, ale na razie twórcy nie są gotowi ujawnić, kiedy się one ukażą.

 1. Pecetowe Once Human będzie można pobrać z serwisów Steam oraz Epic Games Store od 23:00 czasu polskiego.
 2. Produkcja oparta będzie na modelu free-to-play i nie zaoferuje polskiej wersji językowej.

Na grę czekają tłumy

Zainteresowanie grą jest duże, co pokazuje kilka liczb:

 1. Podczas niedawnego Festwialu Steam Fest w demo Once Human zagrało ponad 300 tys. osób. Była to zdecydowanie najpopularniejsza wersja demonstracyjna tego wydarzenia.
 2. Licznik na oficjalnej stronie pokazuje, że wstępnej rejestracji dokonało już ponad 21 mln osób, choć należy podkreślić, że dużą część z nich (jeśli nie większość) to najpewniej gracze mobilni.
 3. Once Human jest obecnie piątą najbardziej wyczekiwaną grą na Steamie.

Oczekiwania wobec gry są więc ogromne. Survivale są obecnie niezwykle popularne, więc jeśli autorom uda się spełnić nadzieje graczy, to Once Human może się okazać wielkim hitem.

W wywiadzie z serwisem PCGamesN autorzy obiecują wielki otwarty świat, oferujący atrakcje zarówno dla miłośników kooperacji i PvP, jak i graczy preferujących samotną zabawę. Jednocześnie podkreślają jednak, że nie zaprojektowali gry, która spróbuje zaspokoić wszystkie gusta i Once Human ma unikalną tożsamość, zwłaszcza pod względem klimatu i konstrukcji świat, jak i potworów, z których każdy wymaga innej taktyki do pokonania.

Plany rozwoju i porzucone pomysły

Twórcy mają także ambitne plany rozwoju po premierze. Poza poprawkami błędów i ulepszeniami rozgrywki, bazujących na sugestiach społeczności, możemy także oczekiwać regularnego rozszerzania zawartości, poprzez patche, wydarzenia oraz dodatki.

W wywiadzie autorzy wspomnieli także, że niektóre dobre pomysły nie zostały ostatecznie zaimplementowane, gdyż nie pasowały do charakteru gry. Przykładowo, początkowo twórcy chcieli, aby produkcja była bardziej realistyczna. Dlatego opracowali system, który wymagał, aby gracze dostarczali regularnie surowców na swoje terytorium, tworząc coś w rodzaju czynszu. Testerzy wczesnych wersji uważali jednak, że jest to męczące, a survivalowe elementy powinny dostarczać zabawy, a nie być obowiązkiem do wypełnienia. Dlatego ta mechanika została usunięta.

 1. Once Human na Steamie
 2. Oficjalna strona gry

Na koniec warto przytoczyć wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry.

Once Human - minimalne wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core i5-4460
 2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 750 Ti / AMD Redeon RX550
 3. DirectX: 11
 4. Pamięć RAM: 8 GB
 5. Miejsce na dysku: 60 GB (zalecany dysk SSD)
 6. System operacyjny: Windows 10 64-bit

Once Human - zalcane wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core i7-7700
 2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 / AMD Redeon RX 580 2304SP / Intel ARC A380
 3. DirectX: 11
 4. Pamięć RAM: 16 GB
 5. Miejsce na dysku: 70 GB (zalecany dysk SSD)
 6. System operacyjny: Windows 10 64-bit

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej