Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2012, 10:39

autor: Adrian Werner

Premiera moda Diaspora - kosmiczego symulatora na bazie Battlestar Galactica

Mamy dobre wieści dla fanów kosmicznych symulatorów. Ukazał się oparty na serialu Battlestar Galactica projekt Diaspora: Shattered Armistice, który pozwala zasiąść ze sterami maszyn znanych z telewizyjnych ekranów.

Premiera moda Diaspora - kosmiczego symulatora na bazie Battlestar Galactica   - ilustracja #1
Stworzenie moda Diaspora zajęło autorom ponad cztery lata.

Wydawcy nie rozpieszczają ostatnio miłośników kosmicznych symulatorów bojowych. Co pewien czas pojawiają się sandboksowi spadkobiercy Elite, w tym kolejne odsłony serii X oraz Evochron, ale produkcje koncentrujące się jedynie na gwiezdnych bitwach należą obecnie do rzadkości. Ratunkiem okazują się fanowskie mody. Po wydanym na początku tego roku doskonałym Wing Commander Saga przyszła pora na premierę kolejnej moderskiej superprodukcji, czyli Diaspora: Shattered Armistice, która pozwala przenieść się do uniwersum serialu telewizyjnego Battlestar Galactica.

Produkcja korzysta z silnika Freespace 2 w wersji open source, dlatego do działania nie wymaga posiadania tej gry. Zamiast tego wszystko co potrzebne zawarto w pliku instalacyjnym, który możecie pobrać na oficjalnej stronie projektu:

Z okazji premiery moda wypuszczono również nowy zwiastun:

Diaspora: Shattered Armistice pozwala zasiąść ze sterami wszystkich mniejszych statków znanych z telewizyjnych ekranów, zarówno tych należących do sił ludzkich, jak i maszyn kierowanych przez Cylony. Wśród dostępnych modeli znajdziemy m.in. Raptora, Cylon Raidera, Blackbirda i dwie wersje Vipera. W praktyce jedyną jednostką, którą nie możemy pokierować jest sama Galactica. Mod oferuje misje fabularne oraz rozgrywki multiplayer. W ramach tej drugiej opcji dostępny jest deathmatch i jego drużynowa odmiana oraz tryb kooperacyjny, w którym gracze mogą połączyć siły przeciwko sztucznej inteligencji.

Autorzy wykorzystali zmodyfikowany silnik Freespace 2. Nie jest to nowa gra, ale technologia ta wiele lat temu została udostępniona w wersji open source i od tego czasu fani gruntownie ją przebudowali. Obecnie wspiera ona praktycznie wszystkie nowoczesne efekty graficzne, dzięki czemu Diaspora: Shattered Armistice prezentuje się imponująco pod względem wizualnym. Warto dodać, że autorzy wprowadzili również wiele własnych poprawek. Dodano m.in. funkcjonalne kokpity i zwiększono realizm fizyki lotu, tak aby maszyny zachowywały się w sposób, jaki pamiętamy z serialu.