Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2012, 11:15

autor: Sarge

Premiera gry Street Fighter X Tekken na PC odbędzie się w maju

Firma Capcom ujawniła datę premiery pecetowej wersji gry Street Fighter X Tekken. Potwierdzono także ostatnie cztery postacie dostępne w nadchodzącej bijatyce.

Firma Capcom ogłosiła, że pecetowa wersja gry Street Fighter X Tekken ukaże się w maju bieżącego roku. Ujawniono także ostatnie cztery postacie, jakie znajdziemy w tym tytule.

W SKRÓCIE:
  • Europejska premiera pecetowej wersji gry odbędzie się 11 maja
  • Cztery ostatnie ujawnione postacie to M. Bison, Akuma, Jin oraz Ogre
  • W pełnej wersji znajdziemy łącznie 38 wojowników

Pecetowcy mieszkający w Europie otrzymają tę długo oczekiwaną bijatykę 11 maja. Dla porównania, edycje na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 zadebiutują na naszym rynku 9 marca. Posiadacze komputerów osobistych będą zatem musieli poczekać dwa miesiące dłużej – to mimo wszystko sporo mniej niż choćby w przypadku Street Fighter IV.

Premiera gry Street Fighter X Tekken na PC odbędzie się w maju - ilustracja #1

Twórcy ujawnili również ostatnie cztery postacie, którymi będziemy mogli powalczyć. Jest to M. Bison i Akuma z serii Street Fighter, a także Jin oraz Ogre znani fanom cyklu Tekken. Zobaczycie ich w najnowszych zwiastunach załączonych w tej wiadomości. W pełnej wersji gry znajdziemy łącznie 38 wojowników.

Street Fighter X Tekken to pierwsza w historii bijatyka, w której będą mogli zmierzyć się ze sobą bohaterowie występujący dotychczas w dwóch różnych seriach firm Capcom oraz Namco Bandai. Produkcja bazować będzie na rozwiązaniach znanych z czwartej odsłony cyklu Street Fighter. Powalczymy więc na dwóch płaszczyznach, mogąc poruszać się tylko do tyłu i do przodu.