Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2018, 11:18

autor: Adrian Werner

Premiera Forza Horizon 4

Na rynek wjechała Forza Horizon 4. Produkcja zbiera wyśmienite recenzje, a pierwsze testy wydajności pokazują, że wydanie pecetowe zostało bardzo dobrze zoptymalizowane.

Gra zbiera bardzo dobre recenzje. - Premiera Forza Horizon 4 - wiadomość - 2018-10-03
Gra zbiera bardzo dobre recenzje.
FORZA HORIZON 4 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Playground Games
  2. Wydawca: Microsoft
  3. Gatunek: wyścigi
  4. Platformy: PC, XONE
  5. Data premiery: 2 października 2018 r.

Nadszedł wreszcie dzień, na który czekało wielu miłośników gier wyścigowych. Na rynku zadebiutowała Forza Horizon 4, czyli najnowsza odsłona popularnego cyklu studia Playground Games. Produkcja ukazała się równocześnie na PC oraz Xboksie One i jest częścią programu Xbox Play Anywhere, co oznacza, że wystarczy ją kupić raz w dystrybucji cyfrowej, aby otrzymać wersję na obie platformy sprzętowe.

Pierwsze recenzje gry zaczęły się pojawiać już w zeszłym tygodniu. Od tego czasu opublikowano ich znacznie więcej i obecnie wydanie na Xboksa One posiada średnią ocen na poziomie 91% według serwisu Metacritic. Nasz redaktor był trochę bardziej surowy i wystawił projektowi notę 8.5.

Forza Horizon 4 spotkała się więc z bardzo ciepłym przyjęciem i można już spokojnie stwierdzić, że studio Playground Games nie zawiodło nadziei fanów.

Przed premierą autorzy zachwalali optymalizację pecetowej wersji Forza Horizon 4. Dlatego warto zainteresować się testem wydajności przygotowanym przez serwis Hardware Unboxed.

Wynika z niego, że karty graficzne GeForce GTX 1060 6 GB i Radeon RX 580 4 GB wystarczą do w pełni komfortowej zabawy w rozdzielczości 1080p na ustawieniach ultra z wygładzaniem krawędzi 2xMSAA. Przy takiej konfiguracji grafiki na każdej z tych kart gra nie schodziła poniżej 60 klatek na sekundę. Komputer testowy wyposażony był w procesor Core i7-8700K 5 GHz i 32 GB pamięci RAM DDR4-3400.

Generalnie Forza Horizon 4 wydaje się bardzo dobrze zoptymalizowanym tytułem, zwłaszcza pod kątem nowszych kart. Przykładowo, już GeForce GTX 1070 wystarczy do zabawy na maksymalnych ustawieniach w 4K, gdzie średnio gra generowała 55 FPS-ów i nigdy nie schodziła poniżej 46 klatek na sekundę.

Źródło: Hardware Unboxed. - Premiera Forza Horizon 4 - wiadomość - 2018-10-03
Źródło: Hardware Unboxed.
  1. Recenzja gry Forza Horizon 4 – tak się wygrywa bitwę o Anglię
  2. Oficjalna strona gry