Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2016, 11:55

autor: Adrian Werner

Premiera Don't Starve: Shipwrecked

Do sprzedaży trafiła pełna wersja Don't Starve: Shipwrecked, czyli nowego DLC do przeboju studia Klei Entertainment, które przenosi akcję gry na archipelag tropikalnych wysepek.

Nadszedł wreszcie dzień, na który czekali fani survivalowego sandboksa Don’t Starve. Po trzech miesiącach testów w ramach Steam Early Access do sprzedaży trafiła ostateczna wersja dodatku Don't Starve: Shipwrecked. Rozszerzenie wymaga posiadania podstawowego wydania gry i można je kupić za 4,49 euro, czyli w przeliczeniu około 19 złotych. Jest to cena promocyjna, obniżona o 10% z okazji premiery. Po 4 kwietnia zostanie podniesiona do 4,99 euro, czyli 21 zł. Obecnie produkcja dostępna jest wyłącznie na pecety i nie wiadomo, czy zostanie w przyszłości przeniesiona na konsole oraz urządzenia mobilne.

Przypomnijmy, że w przeciwieństwie do podstawowej wersji gry oraz wcześniejszych dodatków, Don't Starve: Shipwrecked nie zostało opracowane przez studio Klei Entertainment. Zadanie wyprodukowania rozszerzenia powierzono zespołowi Capy, czyli autorom takich tytułów jak Superbrothers: Sword & Sworcery, Super Time Force czy nadchodzącego Below.

Premiera Don't Starve: Shipwrecked - ilustracja #1

Don't Starve: Shipwrecked to dodatek rozszerzający tryb dla pojedynczego gracza. Znany z podstawki Wilson trafia w nim na archipelag tropikalnych wysepek. Zadaniem bohatera tradycyjnie jest przetrwanie, ale wielu rzeczy będzie się musiał nauczyć od nowa, gdyż miejsce, do którego trafił posiada odmienne zwierzęta, warunki klimatyczne, pory roku oraz surowce.

Dodatek wprowadza także spory zestaw nowych przedmiotów, które możemy stworzyć za pomocą systemu craftingu. Ponadto autorzy umożliwili skonstruowanie łódki, pozwalającej na podróżowanie pomiędzy wyspami.

Dodajmy na koniec, że Shipwrecked to drugi dodatek do wydanego w 2012 roku Don’t Starve. Pierwszym było wypuszczone dwa lata temu Reign of Giants. Ponadto w Steam Early Access sprzedawane jest obecnie rozszerzenie Don’t Starve Together, wprowadzające do gry tryb multiplayer.

  1. Don't Starve: Shipwrecked w Steam
  2. Don’t Starve – oficjalna strona gry

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-01

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.