Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2016, 11:01

Poznajcie człowieka, który próbuje ukończyć wszystkie gry dostępne na Steamie

Od 2012 roku pewien Norweg próbuje ukończyć każdą z gier dla pojedynczego gracza dostępnych przez platformę Steam. Swoje osiągnięcia dokumentuje i publikuje w serwisie internetowym Reddit.

Niekończenie gier jest obecnie prawdziwą plagą, i tak naprawdę trudno się temu dziwić – w erze, w której nowe tytuły atakują nas z każdej strony, trudno poświęcić się któremukolwiek na całość. Jeden mężczyzna postanowił jednak położyć kres temu przyzwyczajeniu i rozpoczął projekt, którego celem jest ukończenie wszystkich znajdujących się na Steamie produkcji.

Trzeba przyznać - biblioteka prezentuje się naprawdę imponująco. - Poznajcie człowieka, który próbuje ukończyć wszystkie gry dostępne na Steamie - wiadomość - 2016-01-17
Trzeba przyznać - biblioteka prezentuje się naprawdę imponująco.

Norweg o nicku Multitasker od 2012 roku stara się dobrnąć do napisów końcowych każdej z pozycji oferowanych na platformie Valve. Swoje postępy publikuje co jakiś czas na Reddicie, gdzie – oprócz prezentowania swojej pokaźnej biblioteki gier i ujawniania statystyk z podjętego wyzwania – dzieli się także ulubionymi produkcjami oraz tytułami, które według niego powinny pojawić się na Steamie. Według ostatniej aktualizacji, Multitasker ukończył już 283 pozycje (nie musicie mu wierzyć na słowo – prowadzi bowiem własny kanał na YouTube, gdzie dokumentuje postępy), co daje zaledwie jedną piątą ze wszystkich posiadanych przez niego produkcji. Sam Norweg raczej dobrze wie, że cel, jaki sobie wyznaczył, jest nieosiągalny – nawet gdyby Valve postanowiło nagle oddelegować wszystkich pracowników odpowiadających za działanie Steama do tworzenia Half-Life'a 3, lista dostępnych w tym momencie tytułów jest zwyczajnie zbyt długa. Mimo to Multitasker ma zamiar próbować do czasu, w którym przestanie czerpać ze swego projektu przyjemność.

Jednym z osobistych faworytów Multitaskera jest trzecia odsłona serii S.T.A.L.K.E.R.. - Poznajcie człowieka, który próbuje ukończyć wszystkie gry dostępne na Steamie - wiadomość - 2016-01-17
Jednym z osobistych faworytów Multitaskera jest trzecia odsłona serii S.T.A.L.K.E.R..

Co ciekawe, Norweg zapewnił w wywiadzie z serwisem Eurogamer, że granie jest dla niego sprawą drugorzędną – ma bowiem stałą pracę jako konsultant informatyczny, jest żonaty i wychowuje dwuletniego syna, zaś kolejne dziecko jest w drodze. Potomstwu życzymy powodzenia w odciąganiu ojca od komputera.

  1. Forum projektu Finish all Steam Games w serwisie Reddit