Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2021, 13:20

Pożegnanie Białego Wilka - mod do Wiedźmina otrzyma dubbing

Fani odpowiedzialni za Pożegnanie Białego Wilka zapowiedzieli, że otrzyma ono pełnoprawny dubbing. Prace nad udźwiękowieniem prowadzone są od maja.

W SKRÓCIE:
  • Twórcy Pożegnania Białego Wilka zapowiedzieli, że mod otrzyma pełnoprawny dubbing.
  • Na razie nie są w stanie podać daty jego publikacji.
  • Trwają poszukiwania aktorów i aktorek, którzy wesprą ich zespół w pracach.

W Pożegnanie Białego Wilka grać można od dłuższego czasu. Ta ambitna modyfikacja, będąca fanowskim epilogiem Wiedźmina 3, została udostępniona jeszcze w październiku 2020 roku. Do tej pory, aby usłyszeć głosy bohaterów produkcji, musieliśmy jednak użyć wyobraźni. Wygląda jednak na to, że za jakiś czas ulegnie to zmianie.

Twórcy moda zdradzili w poście na Facebooku, że od maja pracują nad pełnoprawnym dubbingiem Pożegnania. Tworzony jest on we współpracy z grupą eLeR Creative. To właśnie ta ekipa przekonała moderów do podjęcia wyzwania, jakim jest udźwiękowienie dialogów w grze. Argumentem, który okazał się decydujący, był film umieszczony w serwisie YouTube, w którym zespół fanów użyczył głosów postaciom z moda.

W poście zastrzeżono, że materiały opublikowane przez eLeR Creative nie prezentują finalnej wersji dubbingu. Grupa ta udźwiękowiła jedynie nagrany wcześniej zapis rozgrywki. Pełnoprawny dubbing wymaga zaś umieszczenia zarejestrowanych ścieżek bezpośrednio w grze i ich odpowiedniego zsynchronizowania. Twórcy na razie nie są więc w stanie zdradzić daty premiery swojej modyfikacji w wersji udźwiękowionej. Czeka ich bowiem jeszcze sporo pracy.

Nadal nie zebrano nawet pełnej obsady, która potrzebna jest do ukończenia prac. Jeśli więc chcielibyście wcielić się w postacie ze świata Wiedźmina, powinniście zainteresować się projektem. Instrukcje dotyczące kontaktu z twórcami znajdziecie w poście na Facebooku. Jeśli nie przeszkadza Wam zaś brak dubbingu i chcecie po prostu poznać dalsze losy Geralta z Rivii, to moda pobierzecie z serwisu Nexus Mods lub Mod DB.