Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2015, 18:58

autor: Luc

Powstanie gra na podstawie serialu Breaking Bad?

Wiele wskazuje na to, że niedługo możemy doczekać się gry na podstawie popularnego serialu Breaking Bad. Sony, posiadacz praw do tej marki, właśnie złożyło odpowiedni wniosek patentowy w Europie.

Sony wydając grę o Breaking Bad z pewnością zarobiłoby jeszcze więcej. - Powstanie gra na podstawie serialu Breaking Bad? - wiadomość - 2015-06-27
Sony wydając grę o Breaking Bad z pewnością zarobiłoby jeszcze więcej.

Po ogromnym sukcesie serialu musiało w końcu do tego dojść. Wiele wskazuje na to, że niedługo możemy ujrzeć Waltera White’a i Jesse Pinkmana także na konsolach. Za wyciek informacji w tej sprawie odpowiada serwis Design & Trade, który dotarł do informacji jakoby Sony złożyło wniosek patentowy w Europie na produkt o nazwie „Breaking Bad”. Wniosek został zaliczony do kategorii przypisanej zazwyczaj grom wideo lub maszynom do hazardu. Choć w jednorękiego bandytę sygnowanego marką PlayStation z pewnością wielu by chętnie zagrało, mamy tu najprawdopodobniej do czynienia z opcją numer jeden.

„To ja jestem tym, który gra.” - Powstanie gra na podstawie serialu Breaking Bad? - wiadomość - 2015-06-27
„To ja jestem tym, który gra.”

O samej produkcji póki co nie wiadomo niczego więcej. Warto mieć także na uwadze, że zgłoszenie wniosku może być zaledwie „wybiegiem” Sony do przodu – to w końcu do nich należą prawa do serialu i chcąc zabezpieczyć się na przyszłość, zdecydowali się po prostu zająć zawczasu potencjalną nazwę gry opartej o przedstawioną historię. To popularny zabieg w branży, choć przyznać trzeba, że „growe” odpowiedniki seriali rzadko kiedy wciągają równie mocno co ich pierwowzory. Do nielicznych przypadków zaliczyć można Game of Thrones tworzone przez Telltale Games czy chociażby niedawne DuckTales Remastered.

Jeżeli przedstawiciele koncernu w jakikolwiek sposób odniosą się do powyższych informacji, natychmiast Was o tym poinformujemy… a na poprawę humoru prezentujemy fanowską animację, w której wykorzystano klocki LEGO.