Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 kwietnia 2020, 17:52

autor: Vergil

Powstanie gra Kosmiczny wykop z Robertem Lewandowskim

Kosmiczny wykop, czyli serial animowany o międzygwiezdnych wyczynach piłkarskich Roberta Lewandowskiego, doczeka się adaptacji w postaci gry wideo. Produkcja powstaje w studiu Mousetrap Games, a zagrać w nią będzie można jeszcze w tym roku.

Wrocławskie studio Mousetrap Games poinformowało, że nawiązało współpracę z firmą Orange Studio Animacji, której owocem będzie gra oparta na licencji zapowiedzianego w lutym serialu animowanego Kosmiczny wykop. Produkcja, której tytuł nie jest jeszcze znany, trafi na urządzenia mobilne. Choć nie ujawniono jeszcze jej oficjalnej daty premiery, wiemy już, że ma ona zadebiutować w ramach tak zwanego „soft launchu” jeszcze w tym roku. Niemniej, jak można wyczytać w informacji prasowej, „jednymi z pierwszych recenzentów i testerów gry będzie prawdopodobnie społeczność Mousetrap Games”. Ponadto autorzy nie kryją się z tym, że docelową grupą odbiorców omawianego projektu są dzieci.

Powstanie gra Kosmiczny wykop z Robertem Lewandowskim - ilustracja #1
Najwyższy czas, by o Robercie Lewandowskim usłyszano również na innych planetach.

Gra na podstawie Kosmicznego wykopu będzie karcianką. Jak stwierdził Edward Mężyk, czyli prezes Mousetrap Games, zdecydowano się na taki gatunek, gdyż zapewni on „taktyczną rozgrywkę”, która „odda ducha piłkarskiego meczu”. Ujawnione przez twórców konkrety są niestety dosyć skąpe. Zabawa skupi się na kolekcjonowaniu kart piłkarzy, z których każdy będzie mógł pochwalić się indywidualnymi zdolnościami. To właśnie w oparciu o te ostatnie gracze będą musieli wymyślać strategie na kolejne spotkania, które zapewnią im zwycięstwo.

Przypomnijmy, że serial Kosmiczny wykop opowie o wyczynach Roberta Lewandowskiego, który zbierze drużynę marzeń i wraz z nią trafi na planetę Spaceball, gdzie zawalczy o zwycięstwo w Galaktycznej Lidze. Pierwszy sezon kreskówki zadebiutuje we wrześniu, a obejrzymy go na antenie TVN, TVN 7 i na platformie Player.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Mousetrap Games
  2. Oficjalna strona internetowa Orange Studio Animacji