Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 3 lutego 2020, 15:45

autor: AlexB

Robert Lewandowski niczym Kapitan Tsubasa, powstaje serial animowany z piłkarzem

Wkrótce Robert Lewandowski stanie się bohaterem kreskówki. Stacja TVN przygotowuje 26-odcinkowy serial animowany Kosmiczny wykop ze znanym polskim piłkarzem w roli głównej. Jego premiera zaplanowana jest na wrzesień tego roku.

Robert Lewandowski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Polaków w kraju i na świecie. Jego piłkarska kariera stanowi prawdziwą inspirację, zwłaszcza dla najmłodszych. Już wkrótce będą mogli oglądać jego poczynania nie tylko na boisku, ale również w... serialu animowanym. Jak podaje portal WirtualneMedia.pl, telewizja TVN rozpoczęła produkcję kreskówki zatytułowanej Kosmiczny wykop (nie mylić z Kosmicznym meczem) z napastnikiem naszej reprezentacji oraz Bayernu Monachium w roli głównej. Pierwszy sezon złożony z 26 odcinków zadebiutuje we wrześniu tego roku na antenie TVN, TVN 7 oraz platformie player.pl.

Czy kreskówka o Robercie Lewandowskim okaże się sukcesem? / Źródło: WirtualneMedia.pl - Robert Lewandowski niczym Kapitan Tsubasa, powstaje serial animowany z piłkarzem - wiadomość - 2020-02-03
Czy kreskówka o Robercie Lewandowskim okaże się sukcesem? / Źródło: WirtualneMedia.pl

Jak nietrudno się domyślić, serial będzie skupiał się na piłce nożnej. Robert Lewandowski zostanie kapitanem dość nietypowej drużyny z planety Spaceball, której celem jest zdobycie tytułu mistrzowskiego. Po drodze będą musieli jednak stawić czoła innym składom należącym do tzw. Galaktycznej Ligi.

Kosmiczny wykop powstanie w wytwórni Studio Orange Animation. Osobą odpowiedzialną za scenariusz i reżyserię całości jest Bartosz Kędzierski, który znany jest przede wszystkim jako twórca popularnego swego czasu serialu Włatcy móch. Natomiast stroną graficzną zajmuje się stały współpracownik Kędzierskiego, David Sztarski.

W cały projekt jest również zaangażowany sam Robert Lewandowski, który nie kryje ekscytacji nim. Oto, co powiedział dla portalu WirtualneMedia.pl:

To dla mnie miłe wyróżnienie, że mogę użyczyć swój wizerunek do animacji dla dzieci, której głównym przekazem mają być ważne wartości, takie jak: przyjaźń, szacunek czy empatia. Sam jestem ojcem i widzę, jak mało powstaje teraz kreskówek z ciepłym i pozytywnym przekazem, dlatego tym bardziej cieszę się, że w taki sposób mogę uczestniczyć w tak fajnym projekcie.

Robert Lewandowski jest jednym z najbardziej znanych polskich sportowców. / Źródło: Przegląd Sportowy - Robert Lewandowski niczym Kapitan Tsubasa, powstaje serial animowany z piłkarzem - wiadomość - 2020-02-03
Robert Lewandowski jest jednym z najbardziej znanych polskich sportowców. / Źródło: Przegląd Sportowy

Warto zaznaczyć, że Robert Lewandowski nie jest jedynym piłkarzem, który został bohaterem oficjalnej rysowanej produkcji przeznaczonej dla dzieci. Od pewnego czasu w sklepach (również polskich) można zakupić komiksy z serii Strike Force 7. Ich protagonistą jest nie kto inny, jak Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jest w nich superbohaterem, który wraz z przyjaciółmi ratuje świat przed różnymi niebezpieczeństwami.

  1. Oficjalna strona stacji TVN

Ostatnia aktualizacja: 2020-02-03

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.