Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2020, 09:02

autor: Entelarmer

Powstaje gra na podstawie słynnego mema

Kolejny mem stał się bohaterem gry komputerowej. Tym razem padło na Coffin Dance, dzięki czemu już we wrześniu wcielimy się w tańczących żałobników, rekiny, rycerzy etc., odprowadzających trumnę do grobu.

Czy tego chcemy, czy nie – memy internetowe stały się istotnym elementem współczesnej popkultury. Popularne teksty, obrazki, animacje, filmiki i dźwięki wykorzystujemy do komentowania nowych technologii, gier, wydarzeń itd. W tym kontekście trudno się dziwić, że bohaterowie tych „dzieł” otrzymują własne filmy dokumentalne oraz – jakżeby inaczej – gry wideo. Do tych ostatnich zalicza się niedawno ogłoszone Professional Team, które zadebiutuje 1 września. Jednak nawet największych zwolenników memów może zdziwić, na czym bazuje owa produkcja. Zgodnie z nazwą, tytuł oparto bowiem na Coffin Dance, który przedstawia grupę żałobników z Ghany niosących trumnę tanecznym krokiem.

Powstaje gra na podstawie słynnego mema - ilustracja #1
Nie, żałobnicy z trumną tańczący pod sztandarem loli z anime to nie jest nawet setna najdziwniejsza rzecz, jaką znajdziecie w Internecie.

Nie jest to pierwsza produkcja oparta na tym memie, ale dotychczas mieliśmy tylko prostą grę na urządzenia mobilne. Professional Team ma być nieco bardziej rozbudowany. Do dyspozycji otrzymamy sześciu bohaterów (oprócz „tradycyjnych” żałobników z Ghany zobaczymy m.in. rycerzy oraz… rekiny) i trzy rodzaje trumien (plus dodatkowe opcje personalizacji, w tym możliwość importowania własnych grafik). Do wyboru będzie też wiele poziomów (przepraszam: „geomantycznych lokacji”) i kilka obrządków (w tym kremacja i pogrzeb morski). Twórcy pracują także nad wsparciem fanowskich modyfikacji oraz nową zawartością (m.in. kosmicznym pochówkiem).

Powstaje gra na podstawie słynnego mema - ilustracja #2
Bywają i takie pogrzeby.

Autorzy gry nie męczyli się próbą opisu rozgrywki – w końcu to nie ona jest najważniejsza. Pomijając sarkazm, Professional Team na razie należy traktować jedynie jako żart, nastawiony na przyciągnięcie uwagi Internautów. Widać to choćby po stronie Centrum społeczności gry, na której figuruje zgoła odmienny, lecz bez wątpienia znany tytuł. Cóż, w tej kategorii Professional Team (tak, to nazwa „studia”) wypada uznać za mały, ale jednak sukces.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 7 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i3 4160
  • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 580
  • Miejsce na dysku twardym: 6000 MB dostępnej przestrzeni

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i7 7700
  • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 1060
  • Miejsce na dysku twardym: 6000 MB dostępnej przestrzeni