Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 sierpnia 2020, 09:33

W EVE Online można od dziś grać na telefonie

Nadszedł wreszcie dzień premiery EVE Echoes, czyli kosmicznego MMO, które jest mobilnym spin-offem znanego z pecetów EVE Online.

W EVE Online można od dziś grać na telefonie - ilustracja #1
EVE Echoes można już pobrać z App Store i Google Play, a serwery ruszą dzisiaj o 10:00.

Dzisiaj zadebiutowała gra EVE Echoes, czyli mobilne MMO będące spin-offem popularnego na PC EVE Online. Produkcję można już pobrać i zainstalować, a serwery mają wystartować o 10:00 czasu polskiego.

EVE Echoes dostępne jest na urządzeniach z systemami iOS i Android. W obu przypadkach gra wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami. Niestety, nie oferuje polskiej wersji językowej.

Gra osadzona jest w alternatywnej wersji New Eden, czyli uniwersum EVE Online. Poczynania mobilnych graczy nie wpływają zatem na sytuację na serwerach pecetowych.

EVE Echoes wyprodukowała firma NetEase Games, a w pracach pomagali autorzy pierwowzoru, czyli ludzie ze studia CCP. Pomimo mobilnego charakteru gra odtwarza większość elementów, za które gracze polubili oryginał na PC. Otrzymujemy zatem pełnokrwiste MMO z wielkim sandboksowym światem, w którym sytuacja kształtowana jest głównie przez poczynania samych graczy. Możemy w nim eksplorować ponad osiem tysięcy układów gwiezdnych, a liczba dostępnych statków przekracza setkę.

Produkcja kładzie duży nacisk na rozgrywki PvP, zarówno między indywidualnymi graczami, jak i zakładanymi przez nich organizacjami. Kluczową rolę odgrywa wirtualna ekonomia, którą w całości kształtują decyzję użytkowników.

W niektórych aspektach gra jest uproszczona w porównaniu z pecetowym pierwowzorem. Przykładowo w gwiezdnych bitwach może wziąć udział maksymalnie setka użytkowników, podczas gdy na PC w największych starciach walczą tysiące graczy. Mimo to EVE Echoes i tak oferuje znacznie wyższy poziom skomplikowania niż typowe mobilne MMO i może być ciekawą propozycją dla osób, które szukają czegoś bardziej ambitnego na smartfonach i tabletach.

  1. EVE Echoes w App Store
  2. EVE Echoes w Google Play
  3. Oficjalna strona gry