Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2019, 09:54

autor: Adrian Werner

Powrót gier EA na Steam już prawie pewny

Wpis na Twitterze firmy Electronic Arts zasugerował, że gry wydawcy wkrótce trafią na serwis Steam. Potwierdza to doniesienia sprzed kilku dni.

Wszystko wskazuje na to, że gry EA powrócą na Steama. - Powrót gier EA na Steam już prawie pewny - wiadomość - 2019-10-27
Wszystko wskazuje na to, że gry EA powrócą na Steama.

Kilka dni temu pojawiły się doniesienia, że firma Electronic Arts może zacząć ponownie wypuszczać gry w serwisie Steam. Teraz wydawca w zabawny sposób praktycznie potwierdził, że takie są jego plany.

Na oficjalnym koncie twitterowym firmy pojawił się wpis z filmikiem pokazującym kubek z logo EA, z którego unosi się para. Para to po angielsku „steam”, co w kontekście niedawnych doniesień jest wyraźną wskazówką, że Electronic Arts przymierza się do powrotu na Steama.

Przypomnijmy, że kilka dni temu spekulacje wywołało pojawienie się na grafikach prezentujących nową Bibliotekę Steam gry Mirror’s Edge Catalyst, która obecnie nie jest dostępna w tym serwisie. Fani dokopali się również do zmian w bazie danych dotyczących Dragon Age II. To RPG początkowo było dostępne na platformie firmy Valve, ale osiem lat temu zostało usunięte z dystrybucji.

Ponadto sporo emocji wywołał niedawny test integracji Steama z aplikacją Origin. Mogłoby to działać na zasadzie podobnej do serwisu Uplay od Ubisoftu, w przypadku którego po uruchomieniu gry z biblioteki Steam włącza się dodatkowy klient obsługujący dany tytuł.

Warto na koniec przypomnieć, że Electronic Arts zaczęło odchodzić od Steama w 2011 roku. Od tego momentu pecetowe wersje nowych gier wydawcy w większości dostępne były wyłącznie przez będący własnością wydawcy serwis Origin.

  1. Steam – oficjalna strona internetowa
  2. Origin – oficjalna strona internetowa
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.