Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2017, 10:32

Postapokaliptyczne Crossout weszło w fazę otwartej bety

Studio Targem i firma Gaijin Entertainment udostępniły otwartą betę Crossout, czyli sieciowej gry akcji o walce pojazdów na postapokaliptycznych mapach. Wersja testowa dostępna jest na PC, Xboksie One i PlayStation 4.

CROSSOUT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Targem
  2. Wydawca: Gaijin Entertainment
  3. Gatunek: MMO akcji
  4. Platformy: PC, PS4, XONE
  5. Model biznesowy: free-to-play

Wystartowała otwarta beta Crossout, czyli sieciowej gry akcji z elementami MMO, osadzonej w postapokaliptycznym świecie. W testach mogą wziąć udział posiadacze pecetów oraz konsol Xbox One i PlayStation 4.

Przypomnijmy, że gra już od sierpnia zeszłego roku dostępna jest we wczesnym dostępie na PC, a od kilku tygodni do zabawy mogli dołączyć gracze konsolowi. Do tej pory jednak przystąpienie do testów było płatne – wymagało zakupienia paczki z różnymi przydatnymi przedmiotami i bonusami. Teraz Crossout można wypróbować bez płacenia.

Postapokaliptyczne Crossout weszło w fazę otwartej bety  - ilustracja #1

Wraz z wejściem w fazę otwartej bety autorzy udostępnili dużą aktualizację opatrzoną numerem 0.5.2. Wprowadza ona do gry nową frakcję w postaci Wilków Stepowych, pełniących rolę oddziałów specjalnych wykonujących najniebezpieczniejsze misje dla Bractwa. Lista dostępnych map uległa wydłużeniu o dodatkowe pole bitewne znane jako Emergency Zone. Poziom pełen jest piasku i kamieni, a jego centrum zajmuje wielki wrak kryjący cenne przedmioty. Ponadto wprowadzono nowy typ pojazdów, którymi są kroczące maszyny przypominające pająki.

Przypomnijmy, że nad projektem pracuje studio Targem. Zespół ten wcześniej wyprodukował podobną tematycznie grę Hard Truck: Apocalypse, w której kierowaliśmy ciężarówkami przemierzającymi postapokaliptyczny świat. Ten tytuł nastawiony był jednak wyłącznie na samotną rozgrywkę, podczas gdy Crossout idzie w przeciwnym kierunku, koncentrując się tylko na sieciowych potyczkach PvP i PvE.

  1. Testujemy grę Crossout – miks World of Tanks i RoboCrafta z domieszką Mad Maksa
  2. Oficjalna strona gry