Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2021, 13:50

autor: AlexB

Popularność The Sims 4 stale rośnie - mamy kolejne rekordy

Jak podała firma EA, liczba graczy The Sims 4 przekroczyła 33 miliony. Ponadto tytułowi udało się w grudniu pobić rekord średniej dziennej, tygodniowej oraz miesięcznej liczby osób bawiących się w nim.

W SKRÓCIE
  1. The Sims 4 udało się przekroczyć barierę 33 milionów graczy.
  2. Ponadto w grudniu ubiegłego roku tytuł pobił rekord średniej dziennej, tygodniowej oraz miesięcznej liczby osób bawiących się w nim.
  3. Tylko na Steamie w dniach 28-30 grudnia w szczytowych momentach w produkcję grało jednocześnie przeszło 20 tysięcy osób.

Simsy nie przestają cieszyć się ogromną popularnością wśród miłośników elektronicznej rozrywki. Bardzo dobry dowód na to dostarczyła w ostatnich godzinach firma Electronic Arts. Otóż według jej danych, liczba graczy w The Sims 4, czyli jak na razie ostatniej odsłonie kultowego cyklu „symulatorów życia” z przymrużeniem oka, przekroczyła 33 miliony. Oznacza to, że od lipca tytułem zainteresowało się kolejne 3 miliony osób. Liczby te dotyczą zarówno ludzi bawiących się na PC, jak i konsolach.

EA pochwaliło się jeszcze jedną rzeczą związaną z The Sims 4. Otóż tytułowi w grudniu udało się pobić rekord średniej dziennej, tygodniowej oraz miesięcznej liczby graczy. Niestety, w tym przypadku dokładne liczby nie są znane. Wiele jednak wskazuje na to, że spory wpływ na ten sukces miała steamowa wersja gry, która zadebiutowała w czerwcu ubiegłego roku. Otóż jak podaje strona SteamDB, pod koniec ubiegłego roku, a konkretnie w dniach 28-30 grudnia, w szczytowych momentach w tytule bawiło się przeszło 20 tysięcy osób. Zapewne jest to konsekwencja tego, że w trakcie zimowej wyprzedaży na platformie firmy Valve The Sims 4 można było zakupić z aż 88-procentowym rabatem.

W tym roku The Sims 4 będzie obchodziło swoje siódme urodziny. Tytuł wciąż otrzymuje od studia Maxis kolejne rozszerzenia i mniejsze dodatki. Ostatnie DLC, czyli Zjawiska paranormalne, spotkało się z ciepły przyjęciem ze strony społeczności gry. Pozostaje jednak pytanie, jak długo jeszcze gra będzie wspierana i kiedy doczekamy się zapowiedzi „piątki”, o której plotki krążą już od jakiegoś czasu? Jak na razie na próżno szukać odpowiedzi. Już teraz możemy mówić, że trwająca przerwa między wydaniem kolejnych odsłon tego cyklu jest najdłuższa w jego historii.

  1. Oficjalna strona gry The Sims 4
  2. The Sims 4 – poradnik do gry
  3. Efekt IKEA, czyli jak uwierzyliśmy, że akcesoria do Sims 4 są super (choć nie są)