Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 lutego 2021, 13:15

autor: Karol Laska

Star Wars - Ewan McGregor nie może się doczekać powrotu do roli Obi-Wana

Ewan McGregor opowiedział nieco więcej o tym, kiedy rusza produkcja serialu Star Wars: Obi-Wan Kenobi, a także podzielił się swoją ekscytacją związaną z powrotem do roli popularnego Jedi.

Ewan McGregor, odtwórca tytułowej roli w serialu Obi-Wan Kenobi, opowiedział dziennikarzowi Eddiemu Izzardowi nieco więcej o tym, jak będzie przebiegał proces zdjęciowy dzieła. Okazuje się, że produkcja jeszcze nie ruszyła – wystartuje późną wiosną w Los Angeles. Większość scen będzie jednak nagrywana w studiu przy użyciu tej samej technologii, co w The Mandalorian.

Kręcimy to tak, jak kręcono Mandalorianina. Używamy tej samej technologii, zresztą serial bardzo mi się podobał, a szczególnie jest stylizacja na staromodny telewizyjny western. To było znakomite.

Praca na planie zapowiada się ciekawie, bo wychodzi na to, że będzie nieco mniej niebieskich i zielonych ekranów, a te zawsze wydają mi się nudne, jeżeli spędzam na ich tle tydzień za tygodniem. Z tą technologią powinno być o wiele bardziej interesująco - Ewan McGregor w wywiadzie dla Eddiego Izzarda.

Star Wars - Ewan McGregor nie może się doczekać powrotu do roli Obi-Wana - ilustracja #1
Ze serial będzie odpowiadać Deborah Chow (na zdjęciu).

McGregor potwierdził, że za reżyserię odpowie Deborah Chow, a showrunner Mandalorianina, Jon Favreau, nie stanie za kamerą. Aktor nie może się doczekać powrotu do roli sławnego Rycerza Jedi, bo od zawsze chciał, aby pewna luka historyczna w wątku Obi-Wana Kenobiego została uzupełniona:

Świetne będzie móc wcielić się w tę postać ponownie. To zabawne, bo ostatni raz zrobiłem to w 2003 roku, więc było to tak dawno temu, a myśl o zagraniu Obi-Wana ponownie jest dla mnie teraz znacznie bardziej ekscytująca niż wtedy. Cieszę się, że otrzymałem ponowną możliwość odegrania tego bohatera. Zawsze czułem, że istnieje pewna historia do dopowiedzenia pomiędzy tym, co zrobiłem ja, a Alec Guinness [odtwórca roli Bena Kenobiego w oryginalnej trylogii Star Wars – dop. red.] i właśnie to zamierzamy zrobić.

Nie wiemy, kiedy dokładnie pojawi się serial Obi-Wan Kenobi. Trafi on na platformę Disney+. Oprócz Ewan McGregora w produkcji wystąpi między innymi Hayden Chistensen, który powróci do roli Dartha Vadera.