Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2012, 09:06

autor: DogGhost

Ponad 20 milionów zarejestrowanych użytkowników w grze Minecraft

Markus "Notch" Persson poinformował, że na oficjalnej stronie gry Minecraft zarejestrowało się już ponad 20 milionów użytkowników. Z tego 23 procent osób zdecydowało się na zakup tej popularnej produkcji.

Sztandarowa produkcja studia Mojang wciąż znajduje rzesze nowych użytkowników. Jak poinformował za pośrednictwem Twittera Markus „Notch” Persson, gra Minecraft osiągnęła kolejny kamień milowy – na jej oficjalnej stronie zarejestrowało się do tej pory ponad 20 milionów osób.

Ponad 20 milionów zarejestrowanych użytkowników w grze Minecraft - ilustracja #1

Jak przystało na Markusa, wraz z ogłoszeniem tego wyniku pokusił się o kilka interesujących statystyk: „Minecraft ma teraz 20 milionów zarejestrowanych użytkowników. Zakładając, że każdy z nich waży 70 kg, daje to 25 procent wagi piramidy Cheopsa w Gizie. Pijąc cztery litry dziennie, pochłonięcie 20 milionów upłynnionych ludzi zajęłoby milion lat.”

Notch nie omieszkał także podsumować faktu, że nie wszystkie zarejestrowane osoby dokonały zakupu – w rzeczywistości liczba sprzedanych egzemplarzy wynosi obecnie około 4,66 milionów, co daje 23,23 procent ogółu użytkowników. „W związku z tym doszliśmy do wniosku, że 76,77 procent internautów rejestruje się po rzeczy, których nie chce.”

Aktualne statystyki możecie znaleźć na oficjalnej stronie gry. W ciągu ostatniej doby liczba zarejestrowanych użytkowników zwiększyła się o blisko 75 tysięcy. Co ciekawe, gdy w połowie października informowaliśmy o przekroczeniu bariery 15 milionów osób, to w czasie 24 godzin sprzedawało się wtedy ok. 8,5 tysięcy egzemplarzy. W tym momencie wskaźnik ten wzrósł o połowę do blisko 13 tysięcy sztuk. Nic nie wskazuje więc na szybki spadek popularności gry Minecraft.