Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2012, 08:28

Gatunki zwierząt

Podczas swoich przygód spotkacie wiele zwierząt, wśród których znajdziecie zarówno osobniki łagodne, jak i drapieżców. W tym artykule przybliżamy najbardziej charakterystyczne gatunki.

Gatunki zwierząt - ilustracja #1

Wśród istot zamieszkujących świat Gwiezdnych Wojen nie brakuje masy ras humanoidalnych. Uniwersum to jest jednak również domem dla wielu gatunków, które w niczym nie przypominają ludzi.

Podczas przemierzania Galaktyki możecie natknąć się na m.in. następujące stworzenia:

Rankory

Gatunki zwierząt - ilustracja #2

Rankory to potężne drapieżniki osiągające od pięciu do dziesięciu metrów wzrostu. Pojedyncze osobniki i niewielkie stada można spotkać na wielu planetach. Spowodowane jest to tym, że zwierzęta z tego gatunku wykorzystywane są często do celów transportowych lub jako wierzchowce bojowe. Rankory upodobało sobie również wielu przestępców, którym służą jako symbol statusu oraz pomocne narzędzie terroryzowania podwładnych. Zdarza się też, że wykorzystywane są w nielegalnych walkach.

Ogary salky

Gatunki zwierząt - ilustracja #3

Ogary salky to gatunek stworzony sztucznie na zamówienie Republiki. Niestety zwierzęta te okazały się trudne do opanowania. Pewnego dnia w jednej ze stacji wojskowych nie posłuchały swoich panów, co doprowadziło do śmierci kilkudziesięciu osób. W rezultacie Republika zerwała współpracę z korporacją odpowiedzialną za hodowlę ogarów. Niestety zamiast zamknąć cały projekt, firma zaczęła handlować tymi zwierzętami na czarnym rynku.

Gundarki

Gatunki zwierząt - ilustracja #4

Gundarki to zwierzęta wywodzące się z planety Vanqor. Rozmiarami nie dorównują potężnym rankorom, ale dzięki swojej szybkości i bezwzględności uważane są za równie niebezpieczne. Dorosły gundark dysponuje siłą dwudziestu mężczyzn, a niezwykle wyostrzony słuch pozwala mu szybko odkryć większość zbliżających się zagrożeń. Gatunek ten lubi żyć w stadach, które posiadają wewnętrzną organizację przypominającą prymitywne społeczności. Z powodu swoich zdolności bojowych gundarki są idealnym celem polowań dla najlepszych myśliwych w Galaktyce.

Nexu

Gatunki zwierząt - ilustracja #5

Nexu to kotowaty drapieżnik. Pochodzi z planety Cholganna i jego cechą charakterystyczną jest bardzo szeroka paszcza, wypełniona długimi ostrymi zębami. Zwierzęta te można oswoić i wytresować, ale tylko jeśli zostaną zabrane matce w ciągu pierwszych trzech miesięcy życia.

Acklay

Gatunki zwierząt - ilustracja #6

Acklay to drapieżnik wywodzący się z planety Vandax. Jego naturalnym środowiskiem są wody oceanów, ale zwierzęta te potrafią również wychodzić na ląd. Osobniki tego gatunku poruszają się na trzech parach nóg i mogą osiągać ponad trzy metry wzrostu.

Tuk'ata

Gatunki zwierząt - ilustracja #7

Tuk'ata to gatunek drapieżników z planety Korriban. Ich cechą szczególną jest to, że podczas polowań wykorzystują Ciemną Stronę Mocy.

Chemilizardy

Gatunki zwierząt - ilustracja #8

Chemilizardy to gady występujące na planecie Nal Hutta. Gatunek ten ewolucyjnie przystosował się do pozyskiwania składników odżywczych z substancji toksycznych zanieczyszczających jego rodzimą planetę.

Rakghule

Gatunki zwierząt - ilustracja #9

Rakghule to narodzone dzięki tajemnym mocom Sithów zdeformowane bestie zamieszkujące niższe poziomy planety Taris. Ugryzienie przez te monstra prowadzi do infekcji, która ostatecznie przeobrażą ofiarę w kolejnego rakghula.

Mantelliańki savrip

Gatunki zwierząt - ilustracja #10

Mantelliańki savrip to gatunek rozumnych istot z planety Ord Mantell. Dorosłe osobniki osiągają wzrost przekraczający cztery metry, a długość ich życia sięga 500 lat.

K'lor'slug

Gatunki zwierząt - ilustracja #11

K'lor'slug to przypominający bezkręgowce niebezpieczny gatunek wywodzący się z planety Noe'ha'on, lecz spotykany również na Korribanie.

Tauntauny

Gatunki zwierząt - ilustracja #12

Tauntauny to występujący na Hoth gatunek łączący cechy ssaków i gadów. Zwierzęta doskonale przystosowane są do życia w polarnych klimatach - ich ciało pokrywa gęste futro, a duże łapy ułatwiają im bieganie po śniegu.

Sarlacc

Gatunki zwierząt - ilustracja #13

Sarlacc to gatunek olbrzymich wszystkożernych zwierząt. Większość czasu spędzają pod ziemią, wystawiając tylko część swoich ciał na powierzchnię. Z ich tułowi wyrasta wiele wijących się mackojęzorów, które służą do chwytania ofiar i wciągania ich do paszczy.