Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2019, 13:08

autor: Frozen

Ponad 2 miliony osób oglądało na żywo finał Fortnite World Cup 2019

Finał tegorocznych mistrzostw świata w Fortnite: Battle Royale przyciągnął przed ekrany liczną widownię. Firma Epic Games, odpowiedzialna za stworzenie gry, nie zwalnia tempa i już teasuje dziesiąty sezon rozgrywek.

Zawody Fortnite World Cup odbyły się w tym roku po raz pierwszy. - Ponad 2 miliony osób oglądało na żywo finał Fortnite World Cup 2019 - wiadomość - 2019-07-30
Zawody Fortnite World Cup odbyły się w tym roku po raz pierwszy.

Ponad dwa miliony widzów oglądały w zeszłą niedzielę jak 16-letni Kyle „Bugha” Giersdorf wygrywa finał zawodów Fortnite World Cup 2019. Informacja pochodzi z publicznie dostępnych statystyk udostępnionych przez serwisy YouTube i Twitch. Na dokładne dane pochodzące od organizatora mistrzostw, firmę Epic Games, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Wynik ten, chociaż imponujący, daleki jest od rekordu oglądalności zawodów e-sportowych, który został ustanowiony podczas turnieju The International w sierpniu 2017 roku. Finał mistrzostw świata w grze Dota 2 oglądało wówczas ponad 5 milionów osób.

Wraz z zakończeniem zawodów firma Epic Games zaczęła teasować dziesiąty sezon rozgrywek w Fortnite: Battle Royale, który ma się rozpocząć 1 sierpnia. Na oficjalnym koncie twitterowym gry pojawił się tajemniczy obraz przedstawiający sylwetkę mecha, co może sugerować, że humanoidalne roboty odegrają znaczącą rolę w najbliższej aktualizacji.

Fortnite: Battle Royale to darmowa trzecioosobowa gra akcji, która dostępna jest na PC, PlayStation 4, Xboksie One, Nintendo Switch oraz mobilnie (na urządzeniach z iOSem i Androidem).