Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2012, 08:19

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Ponad 1,5 miliona graczy w The Settlers Online. Ruszyła ogólnoeuropejska otwarta beta

Wczoraj rozpoczęła się ogólnoeuropejska otwarta beta gry przeglądarkowej The Settlers Online w angielskiej wersji językowej. Do tej pory najnowszą produkcję studia Blue Byte wypróbowało ponad 1,5 miliona graczy.

Wczoraj oficjalnie rozpoczęła się ogólnoeuropejska, otwarta beta gry The Settlers Online w angielskiej wersji językowej. Firma Ubisoft poinformowała, że do tej pory najnowszą odsłonę Osadników wypróbowało przeszło 1,5 miliona graczy.

Ponad 1,5 miliona graczy w The Settlers Online. Ruszyła ogólnoeuropejska otwarta beta - ilustracja #1

Jeżeli chcecie przekonać się jak prezentuje się przeglądarkowa gra z cyklu The Settlers, to wystarczy założyć darmowe konto na oficjalnej stronie produkcji. Istnieje również możliwość zalogowania się za pośrednictwem usługi UPlay lub profilu w serwisie społecznościowym Facebook.

Przypomnijmy, że dotychczasowa faza testów obejmowała Niemcy, Stany Zjednoczone, Francję oraz Rosję, choć mogli z niej skorzystać również mieszkańcy innych państw. Zgodnie z grudniową zapowiedzią, już niedługo powinniśmy otrzymać także polską wersję językową, więc jeśli nie czujecie się zbyt pewnie grając po angielsku, to warto poczekać. Firma Ubisoft zaplanowała ją na połowę stycznia.

Ponad 1,5 miliona graczy w The Settlers Online. Ruszyła ogólnoeuropejska otwarta beta - ilustracja #2

The Settlers Online to produkcja przeglądarkowa stworzona przez firmę Blue Byte odpowiedzialną za poprzednie odsłony cyklu. W związku z tym gracze mogą liczyć na zachowanie ducha oryginału przy jednoczesnym rozwinięciu funkcji społecznościowych. Ponownie wcielamy się w rolę osoby nadzorującej rozwój osady, dbając o dostarczenie żywności i surowców niezbędnych do wytwarzania narzędzi, broni i stawiania kolejnych budynków. Choć kluczową rolę odgrywa bardzo rozbudowana mechanika zależności ekonomicznych, to z czasem stajemy przed wyzwaniem podboju nowych terytoriów zamieszkiwanych przez wrogo nastawione nacje lub skupiamy się na obronie naszych ziem.

Dzięki licznym funkcjom sieciowym możemy tworzyć gildie lub przyłączać się do już istniejących, wymieniać się surowcami i specjalnymi bonusowymi przedmiotami przydatnymi podczas rozwoju wioski. Zabawa opiera się na modelu free-to-play. Oznacza to, że choć gra dostępna jest za darmo, to użytkownicy mają opcję zakupu pewnych towarów ułatwiających rozgrywkę za prawdziwe pieniądze.