Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2020, 16:05

autor: Czaruś

Polski Commandos - War Mongrels z terminem premiery i trailerem

Deweloperzy ze studia Destructive Creations, twórcy Ancestors Legacy, podzielili się informacjami dotyczącymi swojej najnowszej produkcji – War Mongrels. Będzie to drugowojenna strategia, kładąca nacisk na skradanie. Gra przywodzi na myśl takie serie jak Commandos czy Desperados.

W SKRÓCIE
  • Twórcy ze studia Destructive Creations podzielili się szczegółami odnośnie swojej najnowszej, drugowojennej produkcji.
  • War Mongrels to strategia stawiająca nacisk na skradanie.
  • Tytuł będzie miał swoją premierę w przyszłym roku.
  • Wraz z informacjami dotyczącymi rozgrywki ukazał się również nowy trailer.
  • Gra ma się charakteryzować dużym realizmem, nie zabraknie również pokazania masowych morderstw i Holokaustu.

Deweloperzy ze studia Destructive Creations, twórcy takich gier jak strategia Ancestors Legacy czy strzelanka Hatred, podzielili się ze światem informacjami dotyczącymi swojej najnowszej produkcji. War Mongrels jest grą strategiczną z widokiem izometrycznym, w której dowodzimy niewielkim oddziałem. Tytuł czerpie inspiracje z takich serii jak Commandos czy Desperados. Deweloperzy zabierają nas w czasy II wojny światowej na teren frontu wschodniego, który jest zdecydowanie rzadziej reprezentowany w wirtualnej rozrywce niż ten zachodni. Gra ma się ukazać w przyszłym roku na PC oraz konsolach obecnej i przyszłej generacji, tytuł otrzyma polską wersję językową.

Jeżeli koncepcja gry Was zainteresowała, to deweloperzy zapraszają dzisiaj o godzinie 20:00 na konferencję z ich udziałem, którą będzie można obejrzeć tu. Opowiedzą na niej o swojej najnowszej produkcji, a także będzie można posłuchać zespołu Caliban.

Wraz z wieloma informacjami na temat tytułu do sieci trafił również nowy trailer. Przedstawia on jednego z członków naszej drużyny, który jest przesłuchiwany. Zwiastun prezentuje także krótkie urywki gameplayu.

WM w wielu aspektach przypomina klasykę gatunku. Tytuł pozwoli nam poprowadzić kilkuosobowy oddział. Nasi podwładni wyróżniają się unikalnymi zdolnościami, które będzie można wykorzystać w celu wymanewrowania lub cichego usunięcia stojących nam na drodze przeciwników. Oczywiście otwarta walka na przysłowiowego „Rambo” ma być również możliwa, a nawet dostanie tryb, który to ułatwia i umożliwia automatyczne otwarcie ognia przez naszych żołnierzy. Frontalny atak jednak zużyje wiele zasobów, a nasi wojacy często staną przeciwko przeważającym siłom wroga.

Polski Commandos - War Mongrels z terminem premiery i trailerem - ilustracja #1
Akcje na „Rambo” nie zawsze są opłacalne.

Gra ma się odznaczać dużym realizmem. Nie chodzi tutaj o oprawę graficzną, choć ta prezentuje się nie najgorzej, a do nagrania animacji postaci użyto techniki motion capture, ale o warstwę historyczną gry. Aby zapewnić wierność realiom okresu, Destructive Creations zatrudniło konsultanta. Ponadto twórcy nie planują ugrzecznić rzeczywistości. W trakcie rozgrywki zobaczymy wojenne zbrodnie w pełnej krasie. Trafimy na miejsca masowych morderstw, ujrzymy też obozy koncentracyjne.

Polski Commandos - War Mongrels z terminem premiery i trailerem - ilustracja #2
Gra nie planuje „ugrzecznić” historii.